Армія США застосувала бойових роботів під час навчань

Уряди країн із розвиненою економікою не шкодують грошей та ресурсів на те, щоб докорінним способом змінити підхід до ведення бойових дій: у 21 столітті на перший план вийшло збереження життя власних солдатів, заради чого конструктори розробляють нові й нові моделі роботів, здатних діяти в надскладних умовах, вести розвідку, розміновувати території тощо. Але навчання, які нещодавно пройшли в Об’єднаному центрі підготовки в Форт-Полку (Луїзіана, США), кардинально відрізнялися від звичайних: річ у тім, що американські військові вперше використали роботів у якості умовного противника, повідомляє видання The Defence Post.

Ні, мова йде зовсім не про застрашливих антропоморфних роботів із фантастичних фільмів: під час навчань використовувались машини, розроблені в рамках Project Origin - тестової та демонстраційної платформи командування розвитку бойових можливостей армії, яка передбачає розробку автономних транспортних засобів для виконання ряду завдань під час піхотних та контрударних місій.

Саме такі машини "змусили" протягом 36 годин захищати від живого противника перехрестя доріг, забороняти приземлення вертольота та виконувати розвідку маршруту. У той час як для проведення цих операцій використовувалася техніка, військові, які мали б за звичайних умов їх виконувати, були задіяні у більш безпечних місіях.

За словами учасників навчань, використання бойових машин дозволило армії США вивчити можливості роботизованих транспортних засобів і дало більше уявлень про те, як ефективно використовувати їх на полі бою.

"Це підтвердило ідею про те, що доручення важких, брудних, небезпечних місій роботам дозволить зосередити наших солдатів на високопріоритетних складних завданнях", – заявив майор Корі Воллес, керівник крос-функціональної команди бойових машин наступного покоління.

Нагадаємо, кевларові бронежилети, якими користуються в багатьох арміях світу, невдовзі можуть бути замінені легким і надміцним одягом.

Нагадаємо, НАТО планує будувати літаки і танки, які працюватимуть від сонячних батарей.

Нагадаємо, в США випробують український танк "Оплот".