Ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков оголосив про створення міжфракційного об'єднання "Розумна політика"

Народний депутат Дмитро Разумков, який до 7 жовтня виконував обов'язки спікера парламенту та був членом фракції "Слуга народу", оголосив про створення міжфракційного об'єднання із символічною назвою "Розумна політика", до якого вже увійшли 25 депутатів. Наразі відповідне звернення вже направлено до керівництва Верховної Ради, яке має розглянути його та, відповідно, оголосити про створення нового МФО. Про це політик повідомив на своїй сторінці в Facebook.

"Звернення щодо створення міжфракційного об'єднання "Розумна політика" вже знаходиться на розгляді керівництва парламенту. Наступного пленарного тижня головуючий на засіданні має офіційно оголосити про його створення", - повідомив Разумков.

Фото: facebook.com/dmytro.razumkov

Примітно, що переважна кількість депутатів, які приєдналися до нового МФО - члени пропрезидентської фракції "Слуга народу". Крім них, до "Розумної політики" входитимуть два нардепи від "Батьківщини", а також нещодавно виключена з рядів "слуг" нардепка Людмила Буймістер. Всіх їх Дмитро Разумков назвав "людьми, які дотримуються принципів".

"Це ті люди, які дотримуються принципів, яких важко було зламати й Офісу президента під час голосування за мою відставку. Але я впевнений, що це не межа, і люди приєднуватимуться, люди розумітимуть, куди потрібно рухатися і виконувати нарешті ті обіцянки й дотримуватися тих принципів, з якими ми всі йшли", - окреслив перспективи нового МФО Разумков.

Варто зауважити, що міжфракційне об'єднання являє собою групу депутатів, яка, на відміну від депутатської фракції, не має чітких можливостей та прав, являючи собою щось на зразок "клубу однодумців", членами якого можуть бути як представники коаліції, так і опозиції водночас. Наразі в парламенті таких об'єднань багато, проте їх робота не забезпечується кадрово, матеріально, технічно та інформаційно.

Таким чином, створення Дмитром Разумковим власного МФО можна вважати свого роду іміджевим жестом з "прицілом" на подальше майбутнє в політиці. Крім того, не виключено, що в "Слузі народу" подібний вчинок свого нещодавнього однопартійця сприймуть, як виклик: так, в одному з недавніх інтерв'ю перший заступник голови ВР Олександр Корнієнко заявив, що на наступному з'їзді "Слуги народу" буде вирішуватися питання щодо позбавлення Разумкова депутатського мандату.

Нагадаємо, Верховна Рада 7 жовтня відкликала з посади спікера Дмитра Разумкова.

Нагадаємо, конфлікт між Дмитром Разумковим та парламентською монобільшістю стався через ухвалення "антиолігархічного закону".

Нагадаємо, у Верховній Раді може з'явитись законопроєкт про обов'язкову психіатричну експертизу для кандидатів в депутати.