Майбутні колонізатори Марсу стартуватимуть з нового космодрому в Техасі

З квітня 2019 року американський підприємець та винахідник Ілон Макс запускає свої знамениті літальні апарати Starship (і не тільки їх) з власного космодрому, який знаходиться поблизу містечка Бока-Чіка в штаті Техас, США. Втім, самого лише космодрому Маскові вже не достатньо: в березні 2021 року амбітний американець оголосив, що невдовзі в Техасі з'явиться нове місто, яке стане земною базою для майбутніх польотів на Місяць та Марс, повідомляє видання Science Focus.

Власне, майбутнє місто так і називатиметься - Зоряна база (Starbase). Розташоване зовсім поруч із Бока-Чіка, воно, зрештою, поглине поселення та слугуватиме своєрідним табором для майбутніх колоністів Місяця та Марсу, крім того - там житимуть самі співробітники космодрому і, звісно, туристи, які захочуть подивитися на космічні старти.

Наразі SpaceX активно працює над отриманням всіх необхідних дозволів від місцевої та федеральної влади. Втім, трохи напруженіша ситуація склалася із місцевими жителями, серед яких знайшлося чимало людей, які не схотіли продавати свої будинки та земельні ділянки SpaceX: тепер їм доводиться евакуюватися на час запусків, яких з часом ставатиме все більше. Сам же Ілон Маск прогнозує, що вже невдовзі мешканцями Starbase будуть декілька тисяч осіб.

Зараз Бока-Чіка є "домом" для найсміливішого космічного корабля Маска Starship та гігантської ракети під назвою Super Heavy, яка має запустити його в космос. Starship — це конструкція наступного покоління, яка має 50 метрів у висоту та 9 метрів у діаметрі. Більша частина внутрішнього простору літального апарата слугуватиме житловим приміщенням або буде переобладнаною для перевезення вантажів. Суперважка ракета, яка доставить її в космос, має висоту 70 метрів і спочатку буде оснащена 29 двигунами Raptor, які також виробляються SpaceX в Техасі.

Нагадаємо, величезні об'єми льоду на поверхні Марса в майбутньому можуть стати цінною сировиною для видобутку водню.

Нагадаємо, в Україні розробили макет промислово-дослідницької бази на Місяці.

Нагадаємо, місія Mars Sample Return збирається доставити зразки марсіанського ґрунту на Землю для аналізу.