Нардепи вигадали амністію для фейкових сертифікатів

Епідемія коронавірусу набирає обертів, в Україні продовжують фіксувати велику кількість нових випадків захворюваності, а летальні випадки жахають цифрами. За останню добу, за даними РНБО, в Україні зафіксовано 13 тисяч нових ковід-хворих, та близько 500 осіб не змогло впоратися з наслідками вірусу.

Водночас купівля фейкових сертифікатів про вакцинацію погіршує ситуацію ще й тому, що куплений сертифікат не тільки не рятує від вірусу, а й не дає можливості вчасно врятувати людину. Адже відомо, що навіть якщо вакцинована людина захворіла на коронавірус, її хвороба протікає у легкій формі. Влада вирішила амністувати тих, хто захотів придбати сертифікат, а тепер хоче вакцинуватися.

За це розповідала Євгенія Кравчук, заступниця керівника пропрезидентської фракції "Слуга народу".

Кравчук зазначила, що наразі, для того, щоб спростувати неправдивий сертифікат треба пройти досить складний шлях. Для того необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, або ж пункту щеплення, вони повинні сповістити Нацполіцію. Після чого буде складений протокол про неправдивий сертифікат. Вже тоді необхідно вносити правки в додатки Helsi та Дія.

"Має бути якийсь короткий шлях. Зараз шлях є, але він досить довгий", – підкреслила Євгенія Кравчук.

На думку народного депутата, багато українців пішли на підробку сертифіката за вагомих причин, але тепер про те шкодують. Також депутат заявила, що у Раді розробляють законопроєкт, у якому будуть прописані прості правила для амністії фейкових сертифікатів.

Вона припустила, що можливо комусь було потрібно разово поїхати на відпочинок за кордон. Він придбав сертифікат, але тепер зростання інфікованих, «червона зона» та інший штам, Дельта, у таких умовах збільшується ризик захворіти, зростає страх та паніка.

Євгенія Кравчук підкреслила, що для законотворців здоров’я людей це найцінніша річ. Тому, на її думку, процедуру "амністію" треба спростити.

"Поки законопроєкт про кримінальну відповідальність не ухвалено, слід обдумати про процес амністії", – додала вона.

Крім того, нардеп заявила, що на тих людей які вже купили сертифікати штрафи не розповсюджуватимуться, лише на тих, хто купуватиме сертифікат після ухвалення законопроєкту.

Раніше ми писали про пігулки від коронавірусу Молнупіравір, які вже схвалила Велика Британія. Іони досить ефективні та знижують вдвічі ризик госпіталізації та летальних випадків.

Також представниця МОЗ Ольга Стефанишина повідомила, що Верховна Рада у першому читанні ухвалили законопроєкт 6121, який дозволить екстрене використання ліків проти коронавірусу. Ця процедура вже більш ніж вже пів року діє в Україні на вакцини від COVID-19. Після остаточного ухвалення законопроєкту, Україна зможе мати препарат в себе вже за кілька місяців.

Євросоюз виключив Україну із списку безпечних країн, чим це загрожує.

Хвиля епідемії в Україні демонструє зниження.

У Європі затвердили та сертифікували для лікування Covid-19 експериментальні ліки.