Зеленський зустрівся з Еміром Катару та домовився про постачання зрідженого газу, але є декілька нюансів

Щодо постачання зрідженого газу з Катару йшлося вже не раз серед українських політиків, та до вирішальних кроків не доходило, і цьому є пояснення.

Речник президента Сергій Нікіфоров у етері програми "Дом" розповів, які є складнощі для реалізації проєкту "газ з Катару".

За словами Нікіфорова, для того, щоб Україна могла приймати імпорт зрідженого газу з Катару, необхідно мати спеціальний термінал. Такий є у Туреччини, тому для реалізації проєкту слід провести перемовини з третьою стороною Туреччиною.

"Можливість таких постачання розглядається через посередника, у якого є спеціальний термінал, це Туреччина", – зазначив він.

Нікіфоров зазначив, що під час зустрічі у Глазго в ході кліматичного саміту ООН, Зеленський та Тамім бін Хамад Аль Тані обговорювали потенційне постачання зрідженого газу, а також співпрацю під час евакуації українців з Афганістану.

Нагадаємо, республіка Катар має потужності та є найбільшим виробником зрідженого газу у світі. За планами державної компанії Qatar Petroleum обсяги виготовлення та постачання газу планують збільшити до 1326 тонн до 2027 року.

Цікавим є факт, що Катар планує інвестувати в Україну майже 30 мільярдів доларів для створення нових потужностей.

У свої проєкти, зокрема в Україні, компанія має намір інвестувати 29 млрд доларів. Близько половини цієї суми спрямують на створення нових виробничих потужностей.

Цікаво, що на тлі світової кризи нещодавно стало відомо, що Велика Британія домовилися про збільшення постачання зрідженого газу з Катару. Про це стало відомо з повідомлення Financial Times.

В повідомлення йдеться, що газ з Катару має бути запасним на випадок крайніх ситуацій, та перебоїв з газопостачанням.

Україні потрібен газ з Катару, щоб мати більше постачання палива, щоб зменшити політичну складову в енергетичному секторі.

Навесні 2021 року Україна та Катар підписали меморандум, де було домовлено про майбутні постачання зрідженого газу та про інвестиції з цієї східної країни. Під час зустрічі Зеленський обговорив з представником Катару спроможність меморандуму та активізації торгівлі та інвестицій.

Цікаво знати, що чотири тижні тому Катар повідомляв про вичерпання своїх потужностей. А міністр енергетики країни заявив, що не в змозі задовольнити увесь попит.

Ми писали, що газ з Катару є темою для обговорень ще з 2012 року. Про ймовірність постачання зрідженого блакитного палива заявляли за часів Азарова, який працював прем’єр-міністром. У 2018 році знову було підняте питання постачання газу з Катару.

Енергетики ж впевнені, що за умов продуманої інвестиційної програми вже за 5-7 років Україна може не потребувати жодних додаткових надходжень газу, а ще й продаватиме свій.

Володимир Зеленський обговорив можливості постачання блакитного палива з Катару.

Різке подорожчання газу в Україні, чи зможуть функціонувати підприємства.

Нафтогаз поділився радісною новиною про видобування газу з нової свердловини.