Альти дихають в потилицю біткойну

Сукупна ринкова капіталізація криптовалют вперше досягла трьох трильйонів доларів, і сталося це зовсім не через біткойн, а завдяки росту до історичних максимумів альткойнів, зокрема Етереуму (Ethereum, ЕТН).

На думку аналітиків, це лише початок, оскільки ціна ЕТН має досягти 14000 найближчим часом. На разі, вартість токена ЕТН сягає $4728. З початку року видобуток ЕТН приніс на $3,4 мільярдів більше капіталізації ніж ВТC, повідомляє аналітична агенція Arcane Research.

За Етереумом, традиційно підтягнулися провідні альткойни, такі як Polkadot та Solana.

Вважається, що ціна ЕТН зросла після нещодавнього оновлення Altair у ланцюжку маяків Етеруму через зміну протоколу на Eth2 та механізму підтвердження частки - proof-of-stake. Понад вісім мільйонів етерів були видалені з обігу та розміщені на мережі Etereum 2.0.

Згідно з даними TradingView ціна етеру за місяць зросла на 62,54%.

Одноденний графік ETH/USDT. Джерело: TradingView

Сукупна ринкова капіталізація криптовалют раніше досягла максимуму в майже 2,62 трильйона доларів 12 травня поточного року, а потім знизилася до 1,24 трильйона доларів 20 липня.

Попри те, що біткойн показав дивовижне зростання, домінування BTC на ринку впало на 42,8% після того, як восени 2019 року він перевищив 70,8%.

Наразі ВТС йде попереду свого основного конкурента, за часткою ринку з 40,5% або 1,22 трильйона доларів у порівнянні з 18,6% або 560 мільярдами доларів Ethereum, сукупна капіталізація всіх інших криптовалют становить 40,9% або 1,24 трильйона доларів, що свідчить про збільшення кількості сектору цифрових активів.

У Arcane Research підрахували, що в 2021 році майнери етеру заробили $17 млрд доларів, а майнери ВТС – $13,6 млрд. У середньому щоденний сукупний заробіток майнерів Ethereum склав $56 млн, майнери ВТС заробили лише $45 млн.

На думку трейдерів, токен ЕТН може й надалі рухатися догори. А найближча мета – 6000 доларів.

Прогноз цін запропонував один з провідних аналітиків Міхаель ван де Поппе. Він заявив:

"Мета імпульсивної хвилі Ethereum може досягти 6000 доларів".

Трейдер Джон Вік також вважає, що прорив ЕТН це лише питання часу. На його думку прорив відбудеться найближчим часом через декілька показників які зійшлися в одному місці:

"Ethereum продовжує утворювати нові піки ціни. Ті, хто чекав цього абсолютно заслуговують. Технічно, в нас є ще одне затінення Squeeze. Слідкуйте за новими проривами найближчим часом".

Метью Хайланд вважає, що етереум досягне $ 14 000 протягом наступних 2-3 місяців.

Українці при владі теж полюбляють криптовалюти, хоч на законному рівні не можуть їх затвердити. Останній переможний ривок нардепів зробити законною крипту провалився, дійшовши до президента, який вирішив, що документ не доопрацьований.

Проте подекуди виникають незручності, зокрема як нещодавно було оприлюднено в НАЗК що одна з депутаток, Ганна Скороход, не задекларувала свою криптовалюту, зокрема депутатка має 44 ВТС та 130 ЕТН, але Ганна зізнається, що забула ключі від криптогаманців, а всіма операціями керував її колишній чоловік, Олексій Алякін.

Аналітики визначили, коли подорожчає основна криптовалюта.

У Маямі відбувається слухання над "батьком" біткойна Крейгом Райтом.

Майнінг-ферма розробила технологію пришвидшення та економії, тепер майнити біткойн стане ще дешевше.