Чим загрожує виключення України з «зеленого» списку ЄС

Через стрімке зростання захворюванності на COVID-19 у Європарламенті вирішили вилучити Україну зі списку безпечних для в’їзду в ЄС. Офіційний документ буде доступним вже завтра, 9 листопада.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, тотального закриття кордонів не буде. Він повідомив, що кожна країна буде окремо ухвалювати остаточне рішення, щодо заборони в’їзду українців.

"МЗС України активно працює з партнерами, аби зберегти максимальну свободу подорожей для українців", - зазначив міністр.

Наразі українці можуть їздити у більшість країн ЄС без візи. Єдиною вимогою є наявність коронавірусних вакцин, затверджених у Евросоюзі. Ковід-сертифікати у додатку Дія Євросоюз визнав у серпні.

Що зміниться для українців для в’їзду до ЄС

Рішення Брюсселя виключити Україну зі списку безпечних, в плані Covid країн, давно прогнозоване.

Експерти протягом тижнів уже дивляться на показники захворюваності в Україні та дивувалися, чому ЄС не зробив це раніше.

Адже деякі країни не чекаючи погодження Євросоюзу вже починали запроваджувати обмеження на подорожі з України самостійно.

Приміром, Німеччина ще з 10 жовтня залишила можливість в'їзду виключно в разі гострої потреби. Або за наявності сертифікату повної вакцинації від covid-19. Мальта наприкінці жовтня заборонили в'їзд навіть вакцинований президентом України.

Після того, як Україну викреслили із білого списку на рівні ЄС, цих обмежень тільки побільше. Але в українському МЗС сподіваються, що країни Євросоюзу таки залишить можливість для подорожі мешканців України, що мають сертифікати про вакцинацію або негативний тест. І це дійсно може бути так, принаймні документи Брюсселя не вказують на необхідність повністю закриває кордони.

У деяких країнах навіть заохочують пускати туристів з сертифікатами, що відповідають європейському зразку.

Разом з тим, як і раніше кожна країна вирішуватиме, чи дослухатися цих рекомендацій і в яких обсягах. Іншими словами, самі вирішуватимуть, які категорії подорожуючих будуть пускати, або не пускати, і на яких умовах. Для українців особливо тих, хто має на руках квитки в країни ЄС, рекомендація може бути тільки одна - регулярно і ретельно перевіряти правила в'їзду в кожну конкретну країну, і кожну країну, яку ви перетинатимете транзитом. Тільки так можна убезпечити себе від неприємностей під час подорожів.

Водночас підстрибнула кількість випадків covid не лише в Україні. Європа нині знову в епіцентрі пандемії коронавірусу, про це заявила Всесвітня Організація охорони здоров'я, причинами цього вважають недостатнє охоплення вакцинацією та послаблення обмежувальних заходів.

У ВООЗ закликають досягти рівня 40% вакцинованих у кожній країні до кінця поточного року, та 70% вакцинованих до середини 2022 року.

Наприкінці минулого тижня рівень інфікованих в Україні знизився, це стало приводом для розмов про досягнення плато та зниження захворюваності.

Мінцифри розширило можливості застосунку "Дія", додавши декілька оновлень.

Як у Моршині стало 70% вакцинованих, кому дякують мешканці та відпочивальники.