Карантинні обмеження в Україні можна буде скасувати за умови вакцинації 75% населення

Карантинні обмеження і масочний режим можуть зберігатися в Україні наступні 3-4 роки в тому випадку, якщо темпи вакцинації населення залишатимуться низькими. "Червона" зона карантину з її обмеженнями при цьому залишається єдиним "прискорювачем" темпів вакцинації, завдячуючи якому кількість вакцинованих за останні тижні зросла в рази, заявила в ефірі телеканалу Україна 24 ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

"Ключове завдання – досягти 75% вакцинованого населення. Це означатиме, що ми зможемо розпочати процес скасування масок, обмежень та карантинів. І може бути план Б - коли вакцинація спаде. І тоді всі повинні розуміти, що з масками, карантинними обмеженнями, локдаунами, онлайн-навчанням, ми залишимося на наступні 3-4 роки, а може і п'ять", - вважає Скалецька.

На думку колишньої очільниці МОЗ, скасування "червоної" зони карантину може змусити українців розслабитися, через що темпи вакцинації знову підуть на спад, а відповідно - епідеміологічна ситуація знову почне стрімко погіршуватися.

Примітно, що чинний голова МОЗ України Віктор Ляшко вважає - весну 2022 року Україна може зустріти при повному скасуванні всіх карантинних обмежень, але лише за одної умови: для цього більша частина населення має вакцинуватися ще до нового року. В якості прикладу того, що повна відмова від карантинних обмежень можлива, Віктор Ляшко навів досвід європейських країн - зокрема, Великої Британії та Данії, де за пів року з початку активної вакцинації карантин було скасовано.

Втім, здається, що до цього поки далеко: станом на 8 листопада в Україні повний курс вакцинації пройшли всього 7,93 мільйона, тобто - вакцинованими є 18% населення. Низькі темпи вакцинації змусили уряд піти на жорсткі кроки, серед яких - обмеження внутрішньоукраїнських перевезень для "антиваксів" та відсторонення від роботи з 8 листопада невакцинованих представників деяких професій: педагогів, представників центральних органів виконавчої влади та міськдержадміністрацій.

Крім того, з понеділка, 8 листопада, в "червону" карантинну зону потрапила ще одна область - Волинська. Таким чином, кількість областей, де карантинні обмеження посилені до максимуму, сягнула 16-и.

Нагадаємо, українцям можуть заборонити перетинати кордони країн ЄС через складну епідеміологічну ситуацію.

Нагадаємо, динаміка захворюваності на COVID-19 Україні набагато перевищує показники, які спостерігалися під час "другої хвилі" пандемії.

Нагадаємо, Мінцифри розширило можливості застосунку "Дія", додавши декілька оновлень, пов'язаних із сертифікатами про вакцинацію.