Експериментальний літак Lockheed Martin X-59 QueSST стане революційним проривом в авіації, оскільки долає звуковий бар'єр безгучно

Інженери NASA та компанії Lockheed Martin завершують роботи над експериментальним літаком X-59 QueSST, здатним підійматися на понад 16-кілометрову висоту та розганятися до 1488 кілометрів на годину, долаючи при цьому звуковий бар'єр та перевищуючи швидкість звуку майже у 1,5 раза.

Гостроносий, 30-метровий - літак вражає футуристичним виглядом навіть своїх розробників. При цьому літак не має вікон в кабіні пілота, якому доведеться користуватися даними бортових приладів (зокрема, HD-дисплеєм, на який транслюватиметься "картинка" з усім, що відбувається навколо літака) для того, щоб керувати X-59 QueSST, повідомляє видання Sciense Focus.

Цілком логічне запитання - навіщо потрібно витрачати ресурси і час на створення надзвукового літака, адже в багатьох країнах світу (зокрема, і в США) їх польоти над населеною територією заборонені? - має відповідь. Річ у тому, що розробники поставили перед собою мету сконструювати літак, який долав би звуковий бар'єр безшумно в той час, як його технологічно відсталіші "побратими" роблять це з характерним гучним, різким і неприємним звуком, здатним перелякати цілу околицю.

Саме з цією метою розробники й прибрали вікна з пілотської кабіни, адже таке рішення допомогло зробити силует літака більш обтічним.

Втім, конструктори зізнаються, що створити літак, який долав би звуковий бар'єр зовсім безшумно, неможливо. А от спроєктувати його таким чином, щоб ударні хвилі, розміщуючись приблизно однаково вздовж корпусу літака, послаблювались і пом'якшувались - цілком реально, що й було реалізовано на практиці під час робіт над Lockheed Martin X-59 QueSST.

Невдовзі НАСА почне поставляти Х-59 - вже в 2023 громадськість зможе на власному досвіді переконатися в тому, чи вдалося розробникам втілити свій задум, зробивши так, щоб подолання звукового бар'єра літаком було не гучнішим за ляскання дверцятами авто.

Нагадаємо, в Україні модернізували літак Су-27УП2М та проводять випробування його розширених можливостей.

Нагадаємо, уряд Японії схвалив розробку летючого автомобіля, визнавши її цілком безпечною та надійною для пасажирів.

Нагадаємо, ДП "Антонов" обіцяє появу нової моделі літака з урахуванням досвіду Ан-70.