Українських ІТ-фахівців високо цінують у світі за здатність надавати якісні послуги за помірною ціною
Тенденція, за якою 5% світового ринку ІТ-аутсорсингу міцно закріплені за країнами Східної Європи, зберігається вже понад десять років. Ряд країн регіону - Польща, Румунія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Угорщина, Білорусь та, власне, Україна - небезпідставно вважаються батьківщиною висококласних фахівців, серед яких можна знайти як експертів з популярних технологій, так і людей, що опанували рідкісні спеціалізації. Втім, навіть серед згаданих країн перше місце за привабливістю для ІТ-аутсорсингу посідає саме Україна - такого висновку дійшла у своєму звіті нідерландська компанія з розробки програмного забезпечення та технологічного консалтингу Daxx.
"IT-офшором №1" для наймання програмістів Україну визнали через те, що саме вітчизняні фахівці здатні надавати високоякісні послуги за помірною ціною: так, вартість години розробки програмного забезпечення в Україні коштує від 30 до 60 доларів в той час, як у сусідній Польщі таку ж роботу оцінюють в 45-69 доларів, в Угорщині - 44-57 доларів і т.ін.
Примітно, що в Східній Європі, за оцінкою Daxx, проживає понад мільйон програмістів та ІТ-фахівців, причому 15,4% живуть в Україні. Про те, що IT-галузь в Україні розвивається шаленими темпами, красномовно говорять статистичні дані: лише в минулому, 2020 році, "айтішніки" заробили 5 мільярдів доларів для економіки держави, а кількість фахівців збільшилася на 16%.
При цьому частка IT в загальному експорті країни у 2020 році досягла 8,3%, тоді як у 2013 році вона становила лише 1,58%. Сьогодні в Україні налічується до 5 тисяч компаній, які займаються інформаційними технологіями; при цьому їх послуги мають попит в усьому світі. За словами власників провідних українських технологічних компаній, потенціал вітчизняного ринку IT величезний, а перспективи подальшого розвитку досить обнадійливі.
Нагадаємо, розробник з України створив пошуковик, який не дратує користувачів рекламою, не збирає їх приватні дані та завдяки цьому може стати конкурентом Google.