Українських ІТ-фахівців високо цінують у світі за здатність надавати якісні послуги за помірною ціною

Тенденція, за якою 5% світового ринку ІТ-аутсорсингу міцно закріплені за країнами Східної Європи, зберігається вже понад десять років. Ряд країн регіону - Польща, Румунія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Угорщина, Білорусь та, власне, Україна - небезпідставно вважаються батьківщиною висококласних фахівців, серед яких можна знайти як експертів з популярних технологій, так і людей, що опанували рідкісні спеціалізації. Втім, навіть серед згаданих країн перше місце за привабливістю для ІТ-аутсорсингу посідає саме Україна - такого висновку дійшла у своєму звіті нідерландська компанія з розробки програмного забезпечення та технологічного консалтингу Daxx.

"IT-офшором №1" для наймання програмістів Україну визнали через те, що саме вітчизняні фахівці здатні надавати високоякісні послуги за помірною ціною: так, вартість години розробки програмного забезпечення в Україні коштує від 30 до 60 доларів в той час, як у сусідній Польщі таку ж роботу оцінюють в 45-69 доларів, в Угорщині - 44-57 доларів і т.ін.

Вартість розробки ПО і кількість ІТ-фахівців в країнах Східної Європи Інфографіка: DAXX

Примітно, що в Східній Європі, за оцінкою Daxx, проживає понад мільйон програмістів та ІТ-фахівців, причому 15,4% живуть в Україні. Про те, що IT-галузь в Україні розвивається шаленими темпами, красномовно говорять статистичні дані: лише в минулому, 2020 році, "айтішніки" заробили 5 мільярдів доларів для економіки держави, а кількість фахівців збільшилася на 16%.

При цьому частка IT в загальному експорті країни у 2020 році досягла 8,3%, тоді як у 2013 році вона становила лише 1,58%. Сьогодні в Україні налічується до 5 тисяч компаній, які займаються інформаційними технологіями; при цьому їх послуги мають попит в усьому світі. За словами власників провідних українських технологічних компаній, потенціал вітчизняного ринку IT величезний, а перспективи подальшого розвитку досить обнадійливі.

Нагадаємо, американська кампанія VistaPrint придбала український фотосток Depositphotos разом із низкою дочірніх структур за 85 мільйонів доларів.

Нагадаємо, Український фонд стартапів виділив десятку переможців чергового PITCH DAY, які розділять між собою державний грант у 350 тисяч доларів.

Нагадаємо, розробник з України створив пошуковик, який не дратує користувачів рекламою, не збирає їх приватні дані та завдяки цьому може стати конкурентом Google.