У Мінекономіки оприлюднили новий розрахунок ціни на бензин та дизельне паливо

Ціна на бензин в Україні зросла, дизпаливо знизилось, автогаз не змінився

Бензин на українських заправках коштуватиме в середньому 33,4 грн за літр. Такі дані оприлюднило Міністерство економіки, згідно з новими розрахунками. Дизельне паливо подешевшало до 31,9 грн за літр.

Великі роздрібні мережі АЗС відкоригували ціни на бензини та дизельне паливо. Про це повідомили в Консалтинговій групі "А-95" з посиланням на дані щоденного моніторингу роздрібного ринку нафтопродуктів.

Нагадаємо що Мінекономіки визначає середню вартість бензину та дизельного палива за допомогою розрахунків наданих Нафтогазом, згідно з даними Platts CIF NWE, суми митних платежів та офіційного курсу валют від Національного банку України.

За даними видання Enkorr великі роздрібні заправки відкоригували ціни на бензин та ДП.

На заправках WOG ОККО за тиждень часу бензин а-95 5 зріст в ціні на 0,20 грн, а дизельне пальне подешевшало на 0,17 грн. Зокрема, на WOG та ОККО бензин марки А-95 подорожчав на 20 коп./л, до 33,49 грн/л. При цьому дизельне паливо у цих мережах подешевшало на 17 коп./л, до 31,90 грн/л.

На заправках компанії shell бензин А-92, А-95 подорожчали на 0,10 та 0,20 грн відповідно, дизельне пальне подешевшало на 0,17 грн.

"Овіс" підняв ціни на бензин на 24 копійки, дизельне пальне також подорожчала на 20 копійок.

У мережах «Автотранс», «Рур Груп» і Mango ціни на дизпаливо впали до 50 копійок за літр.

Враховуючи граничні торгової націнки максимальна ціна для звичайного бензину не повинна перевищувати 33,40 грн, а звичайне дизпальне 31,90 грн.

У таблиці надані ціни для порівняння, як змінювалася ціна впродовж тижня з 29 жовтня по 5 листопада.

Нагадаємо, ціни на пальне коригує уряд країни з 15 травня поточного року. Максимальна націнка для роздрібної торгівлі становить 5 гривень на бензин і 7 гривень на дизпаливо. Згідно з постановою Кабміну, Нафтогаз подає розрахунки Мінекономіки тричі на місяць.

Також стало відомо про нові дослідження якості бензину, який продають такі заправки, як "БРСМ", Мотто, Brent Oil.

За даними expertise.in.ua Інститут споживчих експертиз у жовтні. провів дослідження якості бензину марки А-95.

"Власне тут продають «дев'яносто другий» за ціною «дев’яносто п'ятого». Це серйозне порушення, оскільки двигуни сучасних автомобілів чітко налаштовані відповідний рівень октанового числа", - зазначають експерти.

У Мінекономіки показали, як зміниться ціна на бензин та автогаз.

У Кабміні розрахували ціни на бензин та дизпаливо за формулою "Роттердам+".

Чому розмитнені авто на єврономерах можуть конфіскувати