Хвиля епідемії в Україні демонструє зниження

За даними РНБО, кількість хворих коронавірусною інфекцією досягло 26 488 інфікованих, з яких хворіють 12 511 осіб.

Показники приросту демонструють зниження на 3,25%, та дають підставу сподіватися, що епідемія поступово почне відступати, адже тих, хто одужав досить вагома цифра – 13281.

Попри те, що в країні відбувається вакцинація, багато регіонів у нашій країні знаходяться у червоній зоні, що передбачає безліч обмежень для бізнесу та вільного пересування громадян, які не встигли отримати свою подвійну порцію вакцини.

Нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль припустив, що цей тиждень, можливо, наступний буде піковим, та захворюваність вийде на плато. На противагу думці Шмигаля, у Київській школі економіки прогнози не такі оптимістичні, там припускають після стабілізації на високих рівнях – погіршення ситуації.

Минулий тиждень демонстрував високий рівень госпіталізації, на рівні 5-6 тисяч на день. Українська медична система ледь витримує такі навантаження.

"В той самий час, кількість приросту госпіталізованих зменшилася до 3%, у порівнянні з 20% у попередні тижні. Це може означати досягнення піку захворюваності", - вважають експерти.

Хоча ста відсотків, що коронавірус почне відступати – немає. На думку керівника Центру економіки охорони здоров’я КШЕ, Юрія Ганиченка, це є позитивними ознаками. Підставою говорити про стабілізацію, є

Підвищення кількості вакцинованих громадян та обмежень, які діють у червоних зонах.

З упевненістю про спад захворюваності можна буде говорити, коли зростання нових випадків не буде впродовж двох або навіть трьох тижнів.

Голова Комітету парламенту з питань здоров’я Михайло Радуцький вважає, що Україна досягла плато. За його словами, епідеміологічна ситуація в областях, які першими увійшли до "червоної" зони, а це Херсонська та Запорізька області, стабілізувалась. Проте "червоними" залишаються ще 15 регіонів, та найближчим часом можуть увійти до "червоної" зони ще Волинь, Харківщина та Тернопільщина.

Віталій Кличко, мер Києва припускає, що столиця залишиться «червоним» до грудня, а найгірше ще попереду.

Якщо за два-три тижні захворюваність піде на спад, і столиця наблизиться до показників "помаранчевої" зони, то комісія з надзвичайних ситуацій ухвалить рішення про послаблення обмежень.

На думку відомого педіатра Євгена Комаровського, з України коронавірус піде лише після новорічних світ.

"Після новорічних канікул, мені здається, ситуація покращиться, і всі наступні хвилі не будуть такими важкими»", - зазначив він в інтерв’ю "Українській правді".

Перша країна в Європі ухвалила таблетки від Covid-19.

Євросоюз хоче виключити Україну зі списку країн, безпечних для відвідування.

В Україні може трапитися колапс медичної системи через завантаженість медзакладів.