Український президент закликав ООН до рішучих дій, та нагадав основні засади Асамблеї

Володимир Зеленський відвідав 76 сесію Генеральної Асамблеї ООН, та виступив на загальних дебатах, дорікаючи та закликаючи до рішучих дій. Про ще саме сказав Зеленський, можна почути з його промови розміщеній на YouTube.

У своїй промові Володимир Зеленський намагався зачепити усі важливим для України теми. Президент України звернувся до світових лідерів з закликом оживити ООН та порівняв її з "супергероєм на пенсії", який забув що він міг зробити. Він підкреслив, що вже неодноразово чув критику, та звинувачення, що ООН нічого не може та стала "Лігою Націй".

Зеленський закликав оживити статут Організації, та повірити у свої сили. Він переконаний, що починати потрібно з надання правдивої інформації.

У своїй промові Президент наголосив, що ситуація з пандемією показала, - світ лише грав у рівність і єдність та розкритикував держави за несправедливий розподіл вакцин від коронавірусу.

Також глава України заявив про несправедливий розподіл вакцини від коронавірусу, нагадав світовій спільноті про війну на Сході України, та окупацію Криму, запросив приєднуватися до Спільної декларації учасниць Кримської платформи, згадав та закликав сприяти у звільненні з незаконного ув'язнення українських та кримських політв'язнів.

Зеленський також розповів на Асамблеї про те, що під чавс підготовки до виступу в Україні стався напад на першого заступника Сергія Шефіра, та назвав це "ціною реформ".

Також Зеленський наголосив, що у світі ніхто не може почуватися в безпеці та заховатися за міжнародним правом через агресію з боку Російської Федерації.

У своїй промові він використав слова першого президента України Леоніда Кравчука. У цитаті йшлося про події тридцятирічної давнини в Афганістані. Проте, ці слова влучно доповнили промову на тлі подій сьогодення. Кравчук тоді сказав, що якби усіма країнами, хто має вплив, було підтримано миролюбні зусилля світової співдружності, на Афганській землі не вибухали б знаряддя та автоматні черги не тероризували населення.

Не зайве підкреслити, що найважливішими у сесіях ООН вважається не промови лідерів, а двосторонні зустрічі. Одною з таких стала зустріч Зеленського з Борисом Джонсоном, президентом Великої Британії, на якій обговорили стратегічне партнерство та торгівлю між країнами.

Протягом візиту, президент встиг зустрітись з очільницю Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, генсеком НАТО Йєнсом Стонтелбергом, президентом Туреччини Ердоганом, американським бізнесом та українською діаспорою.

Зеленський записав відеозвернення, прокоментувавши замах на помічника президента, та свого друга Сергія Шефіра.

Під час візиту до Нью-Йорку, Зеленський зустрівся з президентом корпорації Microsoft.