У Європі затвердили та сертифікували для лікування Covid-19 експериментальні ліки

Пігулки Молнупіравір, який було розроблено як противірусний препарат проти грипу довели дієвість у лікування коронавірусу. Про це пише видання ВВС.

За даними вчених, пігулки знижують вдвічі ризик госпіталізації та летальних випадків. Схваленням ліків займалося британське Агентство з контролю за ліками (MHRA). Після оприлюднення результатів глава МОН Британії Саджид Джавід заявив, що це «історична подія для країни, яка змінить правила гри», ці слова він адресував хворим з ослабленою імунною системою.

Призначатимуть Молнупіравір двічі на добу тим хворим, яких ще не лікували іншими препаратами. Пігулки були розроблені двома фармацевтичними гігантами компаніями Merck Sharp & Dohme, та Ridgeback Biotherapeutics з США.

Випускатимуть препарат у вигляді пігулок, а не вводитимуть внутрішньовенно. У складі препарату є речовина, яка блокує фермент необхідний вірусу для відтворення своєї ДНК.

Внаслідок чого вірус не матиме змоги розмножуватися та пом’якшує перебіг хвороби.

У фармацевтичній компанії заявляють, що препарат буде ефективним навіть при нових штамах вірусу, які ймовірно з’являтимуться у майбутньому.

Агентство з контролю за ліками видало свої рекомендації у лікування хворих, там рекомендують давати пігулки при захворюванні в середній та легкій формі при супутніх захворюваннях, наприклад для пацієнтів з надмірною вагою, з діабетом та хворобами серця.

Представниця Агенства, Джун Рейн заявила, що таблетки Молнупіравір є першим у світі противірусним засобом від Covid-19.

"Це перший у світі схвалений засіб від Covid-19, який можна приймати перорально. Його можна застосовувати поза лікарнями не очікуючи коли Covid-19 перейде у важку стадію".

За повідомленнями британського МОЗ країна закупила майже півмільйна курсів пігулок.

Подробиці експериментів та дослідів

Клінічні випробовування здійснювали на 775 пацієнтах. Хворим давали препарат молнупіравір, та плацебо. Було визначено, що ті хто приймав пігулки були госпіталізовані 7,3% інфікованих, ті хто приймав плацебо – 14,1%.

Також серед тих хто приймав ліки летальних випадків не трапилося, а серед тих, хто пив плацебо восьмеро померло.

Найкращий результат від лікування пігулками був отриманий у тих пацієнтів, які почали вживати препарат на перших стадіях захворювання. Тим, хто потрапив у лікарню у важкому стані пігулки не допомагали.

Українські вчені наразі займаються розробкою вакцини проти коронавірусу. Нещодавно стало відомо про дослідження яке проводять на мишах, перевіряючи дію вакцини.

Українцям можуть заборонити перетинати кордони країн ЄС через складну епідеміологічну ситуацію.

Українські науковці випробовують на мишах власну розробку вакцини від коронавірусу.

Препарати з США від коронавірусу не призначаються пацієнтам в Україні через відсутність відповідного законодавства.