Уряд встановив пільги на опалення, подробиці

Споживачам комунальних послуг та власникам приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та гарячого водопостачання, вирішили надати пільги та субсидії на оплату абонентського обслуговування.

Ці нововведення, щодо соціального захисту споживачів комунальних послуг прийняв уряд. Про це йшлося в постанові уряду.

Як зазначається, субсидії та пільги надаватимуться до 1 травня 2022 року.

«Встановити, що пільги та житлові субсидії споживачам комунальних послуг та власникам (співвласникам) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, на внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії (за умови їх застосування) надаються до 1 травня 2022 року», - написано у документі.

Крім цього, обласним ОДА та КМДА доручено забезпечити надання постачальниками тепла та води інформації органам соцзахисту про перехід від сплати внесків за обслуговування та заміну лічильників до плати за абонентське обслуговування для одержувачів житлових субсидій та пільг.

З настанням опалювального сезону для українців особливо актуальним стає питання отримання субсидій на оплату комуналки.

На цей час таку допомогу отримують 2,5 млн сімей, менше, ніж торік через нові правила. Середній розмір субсидії цього сезону становитиме до 2 тисяч гривень, і у Мінсоцполітики запевнили, що коштів цього року на виплати вистачить.

Марина Лазебна заявила, що субсидій вистачить на всіх, хто того потребує, та озвучила суму субсидіальної допомоги.

«Ми ретельно проаналізували, як змінилося споживання комунальних послуг, тарифи, доходи людей, і за результатами аналізу очікуємо, що середній розмір субсидії у 2021-2022 опалювальному сезоні складе близько 2 тис.грн».

Колишній міністр соціальної політики впевнений, що українців обманюють. Андрій Рева висловив думку з приводу зниження субсидій українцям:

«Вони брешуть, як завжди, коли кажуть, що тільки 200 тис. людей втратили право на субсидії. Це брехня. Коли ми говоримо про коректну цифру, для порівняння, можна взяти кінець опалювального сезону. Тоді була максимальна кількість субсидіантів тому, що коли закінчується опалювальний сезон, там є певні комунальні послуги, які на літо не надаються – опалення».

Раніше стало відомо, що Мінсоцполітики збільшило норми споживання для нарахування субсидій для українців, які мешкають у червоних зонах.

Українцям стали надходити платіжки за опалення у яких вказаний перерахунок за минулі роки.

Фіксована ціна на газ не захистить українців від високих цін на товари та послуги.

Марина Лазебна розповіла, як перевірятимуть отримувачів держдопомоги