Українцям можуть заборонити перетинати кордони країн ЄС через складну епідеміологічну ситуацію

Різке погіршення епідеміологічної ситуації призвело до того, що вже з 8 листопада Україну може бути виключено із "зеленого списку" країн Євросоюзу, безпечних для відвідування, повідомляє в Twitter журналіст "Радіо Свобода" Рікард Юзвяк.

"Завтра (5 листопада - ред.) посли ЄС найімовірніше виключать Україну зі списку країн, безпечних для подорожей через ситуацію з коронавірусом. Виключення зі списку очікується наступного тижня", - написав він у своєму Twitter.

Виключення із "зеленого списку" означатиме, що країни ЄС перестануть пускати українців на свою територію або ж робитимуть це лише за певних умов при тому, що самі правила перетину кордону залишаться незмінними. Крім того, самим європейцям відрадять відвідувати Україну з огляду на епідеміологічну небезпеку.

Примітно, що загроза виключення України із "зеленого списку" існує вже не перший тиждень: вперше мова про це зайшла ще 19 жовтня, проте зрештою в Євросоюзі ухвалили рішення залишити все без змін та якийсь час моніторити ситуацію.

Втім, станом на початок листопада темпи захворюваності на COVID-19 в Україні стали катастрофічними: зараз країна займає друге місце в Європі за рівнем смертності від коронавірусу (випереджає лише Росія), а кількість нових виявлених за добу випадків зараження коливається в межах 20 тисяч. При цьому темпи вакцинації навіть після введення карантинних обмежень досі лишаються низькими: зараз повний курс вакцинації пройшли трохи більше 18% громадян, тоді як одну дозу отримали 25,7% українців.

При цьому медики стверджують, що пік третьої хвилі пандемії в Україні ще не настав: за прогнозами, це має статися приблизно за три тижні, коли щоденна смертність від коронавірусу сягатиме тисячі випадків за добу.

Водночас згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я у країнах із високим відсотком вакцинованого населення смертність від COVID-19 не зростає, хоча нових випадків зараження стає більше.

Нагадаємо, динаміка захворюваності на COVID-19 Україні набагато перевищує показники, які спостерігалися під час "другої хвилі" пандемії.

Нагадаємо, Мінцифри розширило можливості застосунку "Дія", додавши декілька оновлень, пов'язаних із сертифікатами про вакцинацію.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я дозволило щеплення дітей від COVID-19.