У Маймі почалося слухання у справі над одним із "батьків" біткойна, Крейгом Райтом

До Райта позивається родина Клейманів, які звинувачують Райта у привласненні 1,1 млн ВТС

Трохи передісторії розповіли на криптовалютому ресурсі Coin Desk.

Нещодавно ми писали, що у біткойна є автор, Сатоші Накамото. Це людина, або група осіб, які написали технічну документацію до цифрової валюти та видобула перші біткойни і зникла. Доля Сатоші цікавить багатьох людей, а особливо родину Клейманів, які вважають, що їхній родич Девід Клейман створив біткойн, але невдовзі помер.

Райт, австралійський вчений-комп'ютерник ще з 2016 року стверджував, що є автором біткойна. Але родина Клейманів стверджує інше. Брат покійного Клеймана заявляє, що Райт був співавтором біткойна. Проте він виманив у Клеймана ВТС та володіє першими біткойнами, які родина Клейманів хоче повернути на правах спадку.

У позові йдеться, що Девід Клейман і Крейг Райт утворили партнерство і заснували компанію під назвою W&K Info Defense Research, яку вони використовували для видобутку біткойну.

У електронних листах, які представила родичка Айра Клейман йдеться, що брат був відповідальним за видобуток усіх ВТС. Райта звинувачують у шахрайстві, та тому, що він виманив у Девіда його біткойни.

Райт заперечує звинувачення і каже, що, хоча Девід Клейман був другом і довіреною особою, вони ніколи не були партнерами і що він один - Сатоші Накамото.

Десятеро присяжних впродов трьох тижнів будуть слухати докази та вирішувати долю Райта та Клейманів.

У повідомленні йдеться, що у листах, представлених суду, Райт неодноразово називав Девіда Клеймана своїм «партнером» і своїм «діловим партнером» аж до смерті останнього в квітні 2013 року. Адвокат Клеманів сказав присяжним, що після смерті Девіда Клеймана історія Райта почала змінюватися: він продовжував називати Девіда своїм партнером, але почав дистанціюватися і стверджував, що Девід передав їхню спільну інтелектуальну власність у володіння Райта.

У 2018 році родина Клейманів подала позов на Крейга Райта, а той почав заперечувати, що він і Девід Клейман коли-небудь були партнерами.

Даючи показання у 2019 році Райт заявив,

"Він ніколи не був моїм партнером. Я ненавиджу всю концепцію партнерства".

Нагадаємо, у 2018 році Крейгу Райту встановили діагноз – аутизм. Таким чином присяжних намагаються запевнити, що у родини Клейманів та Райта різне поняття слова «партнер».

Попри те, що Райт стверджує, що він Накамото, та навіть обіцяв перемістити біткойн з усім відомого гаманця Сатоші, він не зробив цього, написавши: «Я боюся це робити» у своєму Twitter.

Також у справі фігурують багаторазові шахрайські спроби підробити підпис Сатоші, інші документи, та електронні листи від Райта, де йдеться про неправомірні дії Райта щодо Клеймана.

Якщо суд визнає, що Райт привласнив ВТС то яким чином він зможе повернути вкрадені ВТС, якщо він не має доступу до гаманця, на якому знаходяться біткойни.

Дехто з криптовалютної спільноти запевняє, що ті ВТС, видобуті першими біткойни брали активну участь для сумнозвісного зламу століття криптобіржі Mt. Gox 2014 року.

На майнінг-фермі в США придумали, як подовжити життя майнерам, занурюючи їх у охолоджувальну рідину.

Основна криптовалюта, біткойн, зросла до 60 000 доларів.

Чому криптовалюти можуть обвалити світові ринки, прогноз аналітиків.