Уряд Японії схвалив розробку летючого автомобіля, визнавши її цілком безпечною та надійною для пасажирів

Майбутнє з його неймовірними технологіями, зображене у фантастичних фільмах та книгах, не таке вже й недосяжне - приміром, вчені вважають, що автомобілі, здатні літати, почнуть входити в наш побут вже приблизно за 10 років. Звісно, вони відрізнятимуться від яскравих витворів фантазії голлівудських майстрів спецефектів, проте пересуватися в повітрі скоро можна буде не тільки за допомогою літаків і вертольотів. Приміром тому слугує японський стартап SkyDrive, в рамках якого розробляється літаючий електромобіль. Ба більше - автівка вже навіть встигла отримати сертифікат безпеки від Міністерства землі, інфраструктури, транспорту та туризму Японії, повідомляє видання Interesting Engineering.

У відомстві зазначили, що SkyDrive повністю відповідає всім вимогам безпеки - як за міцністю та структурою, так і за експлуатаційними характеристиками. То на що ж справді здатен електромобіль, над створенням якого розробники працювали з 2018 року?

SkyDrive у його нинішньому варіанті чимось схожий на снігохід - електромобіль має відкриту кабіну, полози та вісім гвинтів, які й підіймають його в повітря. До речі, запас ходу в SkyDrive поки що невеликий: він здатен розганятися всього до 48 кілометрів на годину та перебувати в повітрі близько 10 хвилин. В планах компанії-розробника, яка також надає послуги вантажного безпілотного таксі, "випустити на маршрут" ще й літаючий електромобіль, і статися має це вже у 2025 році. Втім, наразі невідомо, чи збираються японські стартапери зробити автівку місткішою та більш потужною.

До речі, розробкою повітряного таксі займаються не лише японці: зараз головним їх конкурентом є німецька компанія e-volo, яка нещодавно представила власну чотиримісну модель VoloConnect, здатну розвивати велику швидкість та здійснювати далекі перельоти. Втім, не відстають і британці, які вдосконалюють модель елітного повітряного таксі NeoXcraft XP2, яка має вийти на ринок вже у 2022 році. Їх розробка також переганяє японську за потужністю і дальністю перельотів, але коштує величезних грошей - планується, що вартість NeoXcraft XP2 сягатиме 2,4 мільйона доларів.

Нагадаємо, команда стартаперів з Кривого Рогу створила першу українську електричну вантажівку.

Нагадаємо, в Україні створили унікальний танк-амфібію Storm.

Нагадаємо, у Tesla заявили про готовність продавати свою розробку автопілоту.