У 2022 році будуть випробовувати літак-снаряд або, як його ще називають, дрон-камікадзе

Дрон розробили у приватній компанії Атлон Авіа, та він може вражати цілі уражати цілі на землі, воді та в повітрі.

Наразі Грім проходить остаточну збірку, у компанії узгоджують технічні питання, навесні планують провести випробування бойової частини та системи наведення ударного БПЛА.

Артем В'юнник директор НВП "Атлон Авіа" розповів про етапи, над якими працюють розробники.

"У нас узгоджено технічне завдання і ця робота вже почалася кілька місяців тому. Також ми завершуємо роботу над системою наведення", - зазначив він.

За оцінками В’юнника, Гром буде готовий до остаточних випробувань у середині наступного року.

"Думаю, навесні наступного року ми проводитимемо попередні випробування. І "Артем", зі своєю бойовою частиною, і ми зі своєю частиною. І думаю, що десь, напевно влітку, ми проведемо випробування не лише з інертними БЧ, а й з бойовими", - наголосив В'юнник.

Над створенням українського дрона-камікадзе ST-35 або Silent Thunder ("Тихий Грім") працює підприємство "Атлон Авіа", за плечима Атлона розробка кількох безпілотників для коригування артилерії ЗСУ А1-СМ "Фурія", які знгаходяться на озброєнні кілька років.

Розробник розповів, що швидкість дрона-камікадзе становить близько 120 км/год, та має забезпечити підліт у район цілі на відстані 30 км приблизно за 15 хвилин у нормальних метеоумовах.

Маса дрона 10 кг (бойова частина важить 3,5 кг), може перебувати у повітрі до 60 хвилин. При цьому, типи бойових частин будуть різними – термобаричні, кумулятивні або осколково-фугасні., що забезпечить можливість максимально успішного ураження цілей різних типів.

Зліт системи здійснюється за допомогою мультикоптера. Потім на висоті приблизно 500 м відокремлюється бойова частина перевертається і переходить в горизонтальний політ в районі цілі.

За цей час мультикоптер сідає на землю у ньому замінюють блок акумуляторів та під'єднають ретранслятор.

Дрон камікадзе може вражати цілі в радіусі 30 км по літній час близько години крейсерська швидкість 120 - 140 км год.

Один з розробників Атлону, Вадим Шуліка зазначає:

"До цілі на відстані 30 км він вилітає за 15 хвилин в нього є запас на розвідку цілі та підтвердження. Після того як оператор візуально зафіксував ціль, він за допомогою планшета управління підтверджує, що це ціль, та здійснює її вибір".

Далі спрацьовує система за оптичним наведенням, та дрон починає рухатися майже вертикально та уражає ціль.

"Траєкторія враження близька до вертикальної та дозволяє вражати цілі які знаходяться на закритих позиціях. Це командний пункт радіолокаційна станція склад паливо-мастильних матеріалів склад боєкомплекту, та інші", - розповів Шуліка.

Бойова частина дрона може бути різних типів Це осколково-кумулятивна, кумулятивна або осколкова фугасна ракета.

Унікальність цієї розробки в тому що мультикоптер може використовуватись як ретранслятор. Якщо він полетить на досить велику відстань, то будівлі не дозволять радіосигналу проходити, а мультикоптер буде висіти над ними на висоті 300 500 м та забезпечувати радіосигнал.

Раніше дрон-камікадзе випустила компанія A.Drones, ударний БПЛА "Пілум" може вражати цйіль на відстані 50 км.

Bayraktar за декілька місяців перебування на озброєнні ЗСУ довели свою ефективність.

Збройні сили України потрапили в топ-25 найсильніших армій світу.

В Україні триває процес переозброєння Національної гвардії.