Українцям стали надходити платіжки за опалення у яких вказаний перерахунок за минулі роки

Декому вказана переплата, а декому треба доплатити. Про це розповідає Олег Гарник, аналітик Асоціації міст України.

За його словами, після проведення перерахунку можливі недоплати й переплати.

"Підприємство теплопостачальник рахує скільки гігакалорій поставлено до будинку. Є будинки, в яких встановлено квартирний лічильник теплової енергії, є ті, хто його не має. Але на кожного мешканця багатоквартирного будинку проводиться розрахунок вартості тепла за його власну опалювальну площу і за місця загального користування", - зазначив Гарник.

В тих будинках, де встановлені лічильники робити розрахунки простіше, а там де їх немає складно вести облік.

Алгоритм за яким ведеться розподілу між споживачами затверджено у 2018 році. Підґрунтям став закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Постачальники провели перерахунки з урахуванням того, що постачали до будинку теплову енергію, але недоотримали кошти в повному обсязі, тому деяким українцям доведеться доплатити за це, повідомив експерт.

Проте є випадки, коли платіжки будуть зменшені.

Нещодавно в мережі з’явилися скарги киян, яким постачальник теплової енергії ТОВ "Євро-Реконструкція" нарахував до сплати "перерахунок за опалення місць загального користування за 2019-2020 рр". Такі ж скарги надходили від клієнтів "Київтеплоенерго".

Свої скарги українці направили до Антимонопольного комітету України (АМКУ). Це спричинило рішення АМКУ щодо зобов’язання "Київтеплоенерго" провести перерахунок, та змінити алгоритм нарахування тарифів на опалення місць загального користування.

Антимонопольний комітет також розмістив роз’яснення, де сказано про зміни у законодавстві про ЖКП, зокрема про необхідність мешканців будинків платити за опалення під'їздів тощо.

Постачальників зобов'язували провести перерахунок "у зв'язку зі зниженням ціни на природний газ протягом опалювального періоду 2019-2020 років".

Ще одна законна причина, через яку мешканці будинків можуть вимагати перерахунку – не вчасно розпочатий опалювальний період. Хоча практики показує, що добитися того, щоб за таких причин були здійснені перерахунки надзвичайно важко.

За законом можна коли батареї не гріють, то можна викликати комісію, яка б зафіксувала низьку температуру у квартирі.

Проте постачальники хитрять, та на момент появи комісії можуть пустити тепло в батареї.

Водночас у Асоціації міст зазначають, що проблеми які навалилися з різних боків є результатом бездіяльності та нерегульованості енергоринку України.

Так стало відомо, що Мінрегіон розпочав роботу щодо внесення підприємств до Реєстру підприємств теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, які беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості. Його проводять в рамках Меморандуму підписаному між Асоціацією міст та урядом країни, щодо реструктуризації боргів ТКЕ.

У Мінсоцполітики збільшили соціальну норму споживання для виплат субсидіальної допомоги у червоних зонах.

«Заморожені» тарифи на газ не захистить українців від високих цін на товари та послуги.

В Києві на 59-88% виріс тариф на опалення для комерційних та бюджетних установ.