Голова фармацевтичної компанії Moderna Стефан Бансел зробив прогноз стосовно того, коли закінчиться пандемія COVID-19

До повного завершення пандемії COVID-19 людству доведеться чекати ще рік - на думку Стефана Бансела, очільника компанії Moderna (яка виробляє найпопулярнішу у світі вакцину), коронавірус буде подолано восени 2022 року. Про це бізнесмен заявив в інтерв'ю швейцарському виданню Neue Zuercher Zeitung.

Такий прогноз Бансел зробив на основі того, як за останні пів року збільшувалися виробничі потужності "антиковідних" вакцин в усьому світі - на думку бізнесмена, вже в першій половині 2022 року їх буде достатньо для того, щоб вакцинуватися могли усі охочі.

Врахував у своєму прогнозі Бансел також і переконаних антивакцинаторів: бізнесмен вважає, що до осені 2022 року вони так чи інакше перехворіють на COVID-19 і таким чином отримають природний імунітет.

"Ви можете вакцинуватися та прожити спокійну зиму. Або ви цього не робите і ризикуєте захворіти і, можливо, навіть опинитися в лікарні", – наголосив Бансел.

Водночас голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреєсус оголосив про те, що в світі почалася третя хвиля пандемії, спровокована здебільшого небезпечним дельта-штамом коронавірусу, який здатен заражати навіть людей, які вже вакцинувалися або здобули природний імунітет внаслідок перенесеного захворювання.

Варто відзначити, що станом на 22 вересня обидві необхідні дози вакцини отримали вже 2,54 мільярда осіб. Всього з початку пандемії на коронавірус перехворіли вже 219 мільйонів осіб, а кількість летальних випадків досягла 4,55 мільйона.

Своєю чергою глава МОЗ Віктор Ляшко припустив, що Україна вже навесні 2022 року зможе відмовитись від карантинних заходів за умови активної вакцинації громадян.

За словами голови МОЗ, зараз все залежить лише від самих українців, адже вакцина - близько 10 мільйонів доз - в країні є. При цьому ще 20 мільйонів доз, за словами Віктора Ляшка, потраплять в Україну найближчим часом.

"Вакцинуємося до нового року - на весну можемо спокійно жити без карантинних обмежень", - підсумував очільник МОЗ.

В ролі прикладу того, що повна відмова від карантинних обмежень можлива, Віктор Ляшко навів досвід європейських країн - зокрема, Великої Британії та Данії, де за пів року з початку активної вакцинації карантин було скасовано.

Примітно, що в Данії наразі вакциновано понад 77% відсотків населення (при загальній кількості населення 5,8 мільйона). У Великій Британії дві дози вакцини отримали 66,9% (при загальній кількості населення 66,6 мільйона). При цьому витрати на вакцинацію в цих країнах досягли 12 мільярдів фунтів стерлінгів у Великій Британії та 200 мільйонів крон лише на один регіон (всього в країні їх п'ять) в Данії.

В Україні ситуація з вакцинацією наразі далека від ідеалу: станом на 21 вересня обидві дози вакцини отримали 11,9% населення. Загалом на закупівлю вакцин держава витратила вже 9,8 мільярда гривень.

Нагадаємо, з 23 вересня всі області України опинилися в так званій жовтій карантинній зоні.