Жорсткі перевірки витрат українців впровадять наприкінці 2022 року

У Мінфіні спільно з податківцями розробляють законопроєкт, який стане фінальним акордом у проведенні податкової амністії.

За словами керівника податкової Євгена Олійникова, враховуватися будуть доходи українців з 1995 року. Якщо людина не зможе підтвердити, витрати офіційними доходами, слід буде сплачувати податок.

До таких дій держслужбовців підштовхує рівень тіньової економіки країни, яка перевищує 50%, на тлі найнижчих показників ВВП. Ці показники свідчать про суттєві порушення законодавства та ухилення від податків.

Восени поточного року службовці дали змогу українцям стати «чистими» перед законом та державою, впровадивши так звану податкову амністію, яка дає змогу задекларувати свої тіньові доходи. Сплата податку на задекларовані таким чином доходи становить від 2,5 до 9%, у той час, як офіційні податки сягають понад 18%.

Не можуть «обнулити» свої доходи лише держслужбовці та ті, хто злочинним шляхом отримав кошти. Податкова амністія триватиме рік, до вересня 2022 року. Після того буде введено в дію новий законопроєкт.

У новому законодавстві, за словами Олійникова, якщо спливатимуть непідтверджені активи, власників цих активів змусять заплатити податок 19,5%

Євген Олейніков каже:

"Якщо виявиться, що є суттєва різниця між витратами та доходами, з неї доведеться сплатити податок. Податківці оцінюватимуть, скільки українець міг накопичити зі своїх офіційних доходів за останні 26 років".

Податкова буде оцінювати весь дохід з 1995 року, та перевіряти його чи можливо накопичити активи, просити підтвердити їх законність документально.

За словами Олійникова, якщо в українців є зароблені в тіні гроші, перевірки можна уникнути. Для цього потрібно зараз заповнити нульову декларацію та сплатити невеликий податок.

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запевняє, що впродовж року можна заповнити нульову декларацію та сплатити невеликий податок, і цим убезпечити себе від перевірок.

Варто знати, що наступного року банки будуть впроваджувати чимдалі жорсткіші норми, та вже не зможуть прийняти великі суми від своїх клієнтів, якщо ті не будуть підтверджувати легальність коштів.

На час дії нульової декларації фінустанови можуть приймати такі гроші на спеціальний рахунок.

Також після податкової амністії з українців запитають, де взялися гроші, на велику покупку, будинок, авто або коштовність. У разі відсутності такої задекларованих доходів прийдеться сплачувати податок на різницю між фінансами які офіційно підтверджені та сумою покупки.

Цікаво знати, що подібні податкові норми діють і у інших країнах світу, у Європі та США. Несплата податків у багатьох країнах світу вважається злочином, за який наступає й кримінальна відповідальність.

Євген Олійников зазначив, що у Офісі президента не задоволені першими результатами податкової амністії, попри те, що амністія не розглядається як джерело наповнення бюджету

"Остання нарада, яку проводив особисто президент, стосувалася не питання "чому так мало". Вона стосувалася того, які адміністративні перешкоди існують на шляху проведення амністії", - підсумував податківець.

В Україні запрацювали нові правила купівлі та продажу нерухомості.

На що Україна витратить 700 мільйонів від МВФ.

Навіщо всіх українців змусять подавати податкову декларацію