В Україні розробили макет промислово-дослідницької бази на Місяці

З ростом інтересу до Місяця, все більше уваги звертається до можливості встановлення довготривалої присутності там та форми, яку може прийняти таке поселення.

Українці показали макет містечка на Місяці, який було презентовано у Національному центрі аерокосмічної освіти молоді імені Макарова, який було розроблено Конструкторським бюро "Південне". Про це йдеться на сайті НЦАОМ.

У повідомленні сказано, що макет було виготовлено у співробітництві з Придніпровською держакадемією будівництва та архітектури.

У КБ "Південне" стали розробляти проєкт після того, як його було замовлено Асоціацією Moon Village, у складі якої перебуває Олександр Дегтярьов, генеральний директор ДП "КБ "Південне".

Асоціація Moon Village (місячне містечко) це неурядова організація, мета якої підтримати спілкування навколо досліджень Місяця.

Організацію було створено у Відні у 2017 році. У склад Moon Village входять професіонали та організації з понад 47 країн світу.

Раніше свій проєкт для Moon Villag показало Європейське космічне агентство (ESA) за участі американської архітектурної фірми Skidmore, Owings & Merrill та Массачусетського технологічного інституту.

Їхня база розрахована на екіпаж лише з чотирьох осіб на період до 300 днів, це максимальна тривалість, рекомендована на основі оцінки радіаційного опромінення.

Ключовим фактором при розробці бази на Місяці є необхідність доставки компонентів космічним кораблем. Тому слід враховувати обмеження розміру та ваги.

Також екологічні умови для проживання та роботи там. З огляду на це, місце, вибране для Moon Villag, знаходиться на піднесеному краю кратера, кратера Шеклтон, на південному полюсі Місяця.

Чому український супутник "Січ-2-30"не полетить в космос

Амбітні плани будівництва місячного ліфту, скільки планують витратити

Колонізація Марса може стати реальністю: фахівці розробили перший мегаполіс