Боротьба за світову владу та впливи триває, США наразі тримається на передових позиціях, та чи триватиме це вічно?

Економіст Олексій Кущ спрогнозував, хто буде світовим лідером, та вийде у лідери серед технологічних інновацій, озброєння та оборони. Про це експерт розповів на YouTube-каналі.

За словами Куща, невдовзі Азія домінуватиме у світі у всіх сенсах. Китай лідируватиме навіть по оборонному бюджету, вважає Кущ, та підкреслює, що КНР починає налагоджувати контакт з афганськими талібами.

Економіст спирається на доповідь американського розвідувального товариства "Альтернативні світи", де сформульована концепція розвитку світу до 2030 року. Аналітики цього товариства зазначали, що Азія - Китай та Індія будуть відігравати значну роль у економічному розвитку

Окрім демографічного панування та економічного панування, Азія буде домінувати ще й у плані озброєння.

Кущ зазначає, що в Азії здійснюються більшість інвестицій в інновації озброєння.

"Наразі у сфері озброєння лідирує Америка, проте це вже не є тенденції 21 століття", - підкреслює аналітик.

Він також наводить дослідження американських аналітиків, які підкреслюють, що Китай найближчим часом ставне лідером оборонного бюджету.

На думку економіста, Китай зможе обігнати США. Кількість грошей, які витрачає Китай на свій оборонний комплекс, прийде у створення нових видів озброєння, знаковим на цьому тлі є подія, яка стала шоком для американців, це випробування китайської гіперзвукової ракети, яка облетіла землю. Про гіперзвукову зброю також розповідала РФ, натомість у американців такої зброї немає.

"В США немає ні гіперзвукової зброї, ні систем ППО,які цю зброю зможуть перехоплювати", - зазначає Кущ.

Кущ також зазначає, що США вийшли з Афганістану, що може привести до кількох подій. Або в Афганістані буде активований так званий Ісламський рух «Східний туркістан», з якого американці наприкінці минулого року зняли мітку терористична організація, що призведе до посилення сепаратиських рухів.

Але є й інша модель, коли Китай за допомогою м’якої сили зайде в Афганістан, і зробить те, що не вдавалося зробити жодній імперії на цій території.

"Те, що не вдалося зробити ні Британцям, ні СССР, ні США, він зможе привести Афганістан до успіху", - зазначає Кущ.

М’яка сила, це за словами економіста – інвестиції, розвиток інфраструктури, та розвиток економіки. На думку Куща Китай буде застосовувати таку ж політику. Наразі, Китай вже веде перемовини з талібами, які розраховують на серйозні інвестиції.

"По великому рахунку, Китай може почати будувати у Афганістані дороги, мости, лікарні, школи, розробляти корисні копалини та їхній видобуток, може зробити все те, що Росія зробила в Чесчні, після другої чеченської війни".

Якщо розвиток подій почне відбуватися за останнім сценарієм, то Афганістан стане "гартлендом" який буде ключем для контролювання Центральної та Південної Азії.

На думку Куща, Китай та Індія можуть стати лідерами серед економік світу найближчими роками.

"Ключовий епіцентр геополітичних подій, головний «нерв» світової політики переміщується з зони Атлантичного океану, в зону Тихого та Індійського океану", - підсумовує експерт.

На думку Куща, Україні терміново потрібно переосмислювати те, що наразі відбувається у Індійському океані, у Тихому океані. Не для того, щоб грати у якусь геополітику, а для того, щоб сформувати ту зовнішньополітичну доктрину, яка була б максимально ефективна та максимально безпечна для нас, та максимально сприяла би економічному та політичному розвитку.

Україна може стати транспортним суперхабом, приєднавшись до китайського проєкту "Нового Шовкового шляху", вважає економіст.

Що отримає Україна від співпраці з Китаєм.

В Китаї почалися масові вимкнення електрики, енергокриза вивела з ладу кілька міст у Піднебесній.