Мінцифри розширило можливості застосунку "Дія", додавши декілька оновлень, пов'язаних із сертифікатами про вакцинацію

Міністерство цифрової трансформації відреагувало на рекомендацію МОЗ стосовно вакцинації дітей від COVID-19, надавши змогу згенерувати сертифікат про щеплення неповнолітньої особи у застосунку "Дії". При цьому дітям у віці від 12 років для цього знадобиться допомога батьків, а от 14-літні українці, які вже мають паспорт, можуть згенерувати сертифікат про вакцинацію самостійно, повідомляє пресслужба Мінцифри.

Так, для отримання "ковідного паспорту" для дитини, перш за все слід оновити мобільний застосунок до останньої версії. Далі процес фактично нічим не відрізняється від оформлення звичайного сертифіката про вакцинацію - одному з батьків потрібно лише додати свідоцтво про народження дитини у застосунок. А от 14-літнім підліткам для авторизації в "Дії" знадобиться чип NFC на ID-картці або біометричному паспорті.

Крім того, в Мінцифри готують "Дію" до чергового оновлення, за допомогою якого у застосунку можна буде згенерувати тимчасовий сертифікат на підставі ПЛР-тесту, зробленого в останні 72 години. Також невдовзі у застосунок обіцяють додати можливість згенерувати сертифікат для одужавших від COVID-19 - в Мінцифри обіцяють, що ця опція з'явиться у "Дії" вже 8 листопада. Примітно, що "паспорт про одужання" можна буде згенерувати через 15 днів після того, як хворий звернувся до лікаря, а той, своєю чергою, вніс відповідний запис до електронної системи охорони здоров‘я.

На додачу до всього, тепер скористатись "Дією" для оформлення сертифікату про вакцинацію можуть також власники паспортів-"книжечок" старого зразка, а сам процес генерації сертифікатів було спрощено - тепер користувачам більше не потрібний електронний підпис.

Примітно, що наразі понад 5 мільйонів українців скористалися застосунком "Дія" для того, щоб оформити сертифікати про вакцинацію

Нагадаємо, Мінцифри запропонувало 21-річному українцю, який підробив мобільний додаток "Дія", працювати на державу.

Нагадаємо, невакцинованих українців, що повертаються з-за кордону, зобов'яжуть встановлювати додаток "Вдома".

Нагадаємо, постанова Кабміну, яка дозволяє внутрішньоукраїнські перевезення лише за наявності сертифіката про вакцинацію, набрала чинності 21 жовтня.