В Україну почала надходити електроенергія з Білорусі, після запиту від української влади

Постачання електроенергії з Білорусі в Україну відновилося після заборони на імпорт білоруської електроенергії. Це не довгострокові постачання, а аварійні допоміжні потужності, які були надані з 14:00 по 21:00 2 листопада.

Про це повідомляє Міненерго Республіки Білорусь.

Постачання почалися о 14:00 за Мінськом тобто з 13:00 за Київським часом, та були надані згідно з договором про надання аварійної допомоги. Білоруська сторона повинна передати в енергосистему України 3 500 МВт·год електроенергії.

На сьогодні об’єднана енергетична система (ОЕС) України синхронізована з енергосистемами Росії, Молдови та Білорусі. Проте фактично отримати аварійну допомогу Україна може лише з останньої.

У пресслужбі "Укренерго", зазначають, що Україна запросила аварійну допомогу не тільки з енергосистеми Білорусі, а і зі Словаччини через Бурштинський енергоострів.

"Причинами дефіциту потужності є підвищена аварійність на енергоблоках теплових електростанцій (ТЕС) у період сезонного зростання споживання", - пояснюють в Укренерго.

Так стало відомо, що на "ДТЕК Курахівська ТЕС" затримали запуск відремонтованого блоку №8, який мають запустити 5 листопада, також на ремонт закрили один корпус "ДТЕК Криворізької ТЕС".

Водночас, 2 листопада виведено в аварійний ремонт енергоблок №11 "ДТЕК Бурштинської ТЕС". Це спонукало «Укренерго» 2 листопада з 10:00 до 20:00 активувати аварійну допомогу також з енергосистеми Словаччини для компенсації дефіциту потужності та виконання погодженого сальдо перетоку з ENTSO-E в "острові Бурштинської ТЕС". Орієнтовний обсяг аварійної допомоги складає близько 800 МВт·год.

Президент провів зустріч з еміром Катару та домовився про блакитне паливо.

Розвиток української економіки сповільнюється через пандемію та енергетичну кризу.

У Євросоюзі шукають як вийти з енергокризи, але одної думки не досягають.