Динаміка захворюваності на COVID-19 Україні набагато перевищує показники, які спостерігалися під час "другої хвилі" пандемії

Епідеміологічна ситуація в Україні щодня ускладнюється: медична система (що, на жаль, з'ясувалося лише на практиці) виявилась не готовою до третьої хвилі пандемії. Річ у тому, що більшість нових виявлених випадків COVID-19 викликані так званим "дельта-штамом" коронавірусу, який, за свідченням лікарів, набагато заразніший та небезпечніший за своїх попередників. При цьому пік захворюваності в Україні ще не настав, а лікарні в більшості міст "червоної зони" вже переповнені, повідомляє ТСН.

Попри невтішну картину із захворюваністю на коронавірус, яка наявна на початку листопада, лікарі вважають, що по-справжньому критичною ситуація може стати за 3-4 тижні, коли кількість нових виявлених за добу випадків COVID-19 сягатиме 8 тисяч.

"Зараз вся країна горить: і Південь і Північ, Захід, Схід і Центр...частина областей, які вже в "червоній" зоні офіційно, а частина ніби ще відтягує цей момент на тиждень-два шляхом збільшення ліжкового фонду. Зараз закінчаться ліжка і всі автоматично потраплять у класичну "червону" зону", – вважає головний лікар одного з діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький.

Справді, станом на 1 листопада в "жовтій" карантинній зоні лишилися лише Кіровоградська та Закарпатська області. Набагато гіршою є епідеміологічна ситуація в "помаранчевих" Вінницькій, Полтавській, Черкаській, Чернівецькій, Волинській, Харківській та Тернопільській областях: три останні, за словами голови МОЗ Віктора Ляшка, можуть перейти в "червону" зону вже найближчим часом. Решта областей - наразі їх 15 - перебувають в "червоній" зоні, при чому з 1 листопада "почервонів" також і Київ.

За даними Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC), зараз динаміка захворюваності та смертності від коронавірусу в Україні вже набагато перевищує показники, які спостерігалися під час "другої хвилі" пандемії, тобто - весною 2021 року. При цьому медики відзначають, що штам "дельта" однаково небезпечний для будь-яких вікових груп в той час, як попередні штами створювали загрозу здебільшого для літніх людей.

"Чого нам чекати, звичайно, складно сказати. Зараз ми перебуваємо на піку, а точніше тільки підходимо до нього. Тому в будь-якому випадку очікуємо ще на погіршення ситуації", – припускають медики Національної експертної групи з інфекційного контролю.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я дозволило щеплення дітей від COVID-19.

Нагадаємо, за відсутність "ковідних сертифікатів" у подорожуючих відтепер будуть нести відповідальність не перевізники, а самі українці.

Нагадаємо, експерт пояснив, чому українська економіка важко оговтується від карантину.