Як мешканці невеличкого туристичного містечка на Львівщині змогли подолати коронавірус

Новина про те, що Моршин став одним з найздоровішим містом в Україні зробила місто мегапопулярним. Мережу заполонили меми, а українці назвали феномен Моршина - дивом.

У місті живе близько чоирьох тисяч мешканців, та всі вони прищеплені від коронавірусу. За повідомленнями МОЗ, 1 листопада у Моршині було зареєстровано лише 29 COVID-інфікованих.

У репортажі ВВС, показали курортний Моршин де ще пів року назад вирішили провести експеримент та вакцинувати все доросле населення.

Таке рішення було прийняте через негативний досвід минулорічного локдауну. Річ у тім, що містечко живе за рахунок санаторіїв. Через локдаун відпочивальники не приїздили, санаторії не працювали, а люди втратили можливість забезпечувати свої сім’ї.

Мер міста, Руслан Ільницький розповідає, що після аналізу даних, зокрема рекомендацію ВООЗ про колективний імунітет, вирішили максимально щепити все доросле населення.

«Після того, як ВООЗ видала рекомендацію щодо колективного імунітету, зрозуміли, що слід досягнути того колективного імунітету будь-якими методами, та наважилися на масову вакцинацію».

Вакцинацію провели у квітні, попередньо провівши агітаційну та роз’яснювальну кампанію.

У сюжеті ВВС йдеться, що сімейні лікарі розповідали про щеплення, коли приїжджали на виклики, заходили до сусідів, відповідали на телефонні дзвінки.

Додатково міська влада виділила гроші на поповнення мобільних телефонів лікарів. Медична реєстраторка лікарні Леся Дидин щодня обдзвонювала містян, розповідаючи про вакцини.

Головною причиною відмови у моршинців були хронічні хвороби, люди чекали, щоб побачити наслідки вакцинації в інших. Проте вагомі аргументи та обґрунтування необхідності щеплень зробили свою справу.

Під час експерименту 1900 мешканців вакцинувалися CoronaVac. 361 мешканець зробив щеплення AstraZeneca ще до початку експерименту.

Ще всередині липня було щеплено однією дозою 70% дорослого населення. А через місяць вже двома.

У травні у Моршині відновили роботу санаторії, адже тоді працівники пройшли повний курс вакцинації.

Станом на 1 листопада, було зареєстровано лише 29 жителів міста, з яких десять - вакциновані. У них захворювання протікає у легкій формі.

29 хворих на населення у 4500 людей, це приблизно удвічі менше, ніж середня кількість хворих на Львівщині, що не так вже і мало.

Зараз у Львівській області на 100 тисяч населення, за даними МОЗ, хворіє 1257 людей.

Середній показник повністю щеплених людей у Львівській області становить понад 20%.

Станом на початок листопада щеплені 75% дорослих моршинців.

Медсестра Галина Панасюк розповідає, що ті, хто досі не щепився вакцинуються, щоб взяти довідку та продовжувати роботу, або ті, хто вирішив мандрувати за кордон.

«Люди похилого віку схильні щеплюватися Coronavac, бо вважають, що вона легше переноситься, а молодь любить "модний" Pfizer, він підходить для поїздок за межі країни».

Попри високий рівень вакцинації з 30 жовтня Моршин, як і вся Львівщина, у червоній зоні.

Моніторингова група перевіряє виконання вимог червоної зони. Перевірки тут постійно.

У місті запевняють, що до червоної зони готувалися і зараз всі працівники готелів, ресторанів та санаторіїв міста мають повний курс щеплення.

Чому влада пішла на жорсткі правила для нещеплених працівників.

Чи введуть додаткову вакцинацію для українців.

З якого віку можна робити щеплення дітям.