31 жовтня White Paper біткойна офіційно виповнилося 13 років

Саме у цей день таємничий Сатоші Накамото виклав у мережу концепцію та технічну документацію цифрової монети, під назвою Bitcoin: однорангова електронна грошова система.

1.Сама назва Bitcoin пішло від bit – одиниця інформації та coin – монета.

2.White Paper біткойна складався з 13 пунктів, та був описаний на 10 сторінках.

3.Друге день народження біткойна вважається січень 2009 року, коли було створено прототип, перший генезис-блок блокчейна ВТС.

4.Автор концепції біткойна вважається Сатоші Накамото. Багато програмістів вважають, що код для цифрової валюти, яка за відносно короткий час здійснила революцію у сфері фінансових технологій, написала не одна людина, а група програмістів.

Однак дізнатися чи насправді це так – немає можливості, адже Сатоші Накамото зник у 2011 році, а його гаманець, цифровий гаманець із певню кількістю біткойна знаходиться 10 років у «замороженому» стані.

5.Також неможливо витратити першими 50 біткойнами, ними Накамото винагородив за створення «нульового біткойну», проте у адресі Сатоші, імовірно свідомо, заклав помилку, і активуючи той код відображається помилка.

6.White Paper біткойна описує створення нових монет завдяки алгоритму Proof-of-Work, доказ виконання роботи - система захисту систем від DoS-атак, який описав Адам Бек під час створення Hashcash.

7.Відколи токен ВТС появився на світ, його ціна зросла від до $63000.Перший біткой не коштував і долара. Варто зазначити, що ВТС розбивається на більш дрібні монети, які називаються сатоші.

8.В Мережі багато шахраїв приписували собі авторство створення біткойна, і одним з найодіозніших «татусів» біткойна є творець Вstcoin Cash, одного з форків біткойна, Крейг Райт. Цікаво, що його права на White Paper біткойна було визнано у суді, але криптоспільнота й досі ставиться до Крейга, підсміюючись. А гаманець Сатоші продовжує бути у нерухомому стані.

9.White Paper біткойна перекладено на 35 мов, у тому числі й українську. У документі описано що таке майнінг, - генерування блоків біткойна, та власне прототип блокчейна, який у технічному документі названо ланцюжком доказів виконаної роботи на основі хешування - chain of hash-based proof-of-work.

10.Нагадаємо також, що Сатоші Накамото заклав у своє дітище обмежену кількість монет, які можна видобути. Це 21 мільйони BTC. З них було видобуто вже 18 860 631.

11. Робота Сатоші Накамото багато разів вивчалася науковцями. Її досліджували та цитували, а пірингова грошова система зробила справжню революцію у фінансовому секторі. Навіть найбільші критики врешті визнали, що біткойн є своєрідним цифровим золотом.

12. Автор біткойна також обмежив розмір блоку 1 мегабайтом, та 10-хвилинними інтервалами між блоками. Після Накамото інші блокчейн-мережі успішно використовують блоки більших розмірів і менших інтервалів.

13. BTC на балансах утримують понад 38 млн гаманців, а кількість активних адрес перевищує 1 млн. Такі дані можна побачити на glassnode.

Розроблена нова технологія, яка значно пришвидшує майнінг, та економічно вигідніша.

Аналітики прогнозують ріст біткойна до 100 тисяч доларів.

20 жовтня ціна біткойна подолала максимум.