Компанія-власниця метавсесвіту отримає надприбутки та змінить ставлення людей до реального світу

Футуристичні амбіції Марка Цукерберга підштовхнули його захопитися ідеєю створення метавсесвіту та вже призвели до ребрендингу компанії Facebook. Підприємець обіцяє, що через невеликий проміжок часу світ встигне звикнути до концепції "інтернету, на який ви не дивитесь, а знаходитесь безпосередньо всередині". Та чи справді метавсесвіт стане благом для людства? Певні факти свідчать про те, що віртуальна реальність з розширеними можливостями - це лише черговий комерційний проєкт, завдяки якому Facebook (тепер уже Meta) отримуватиме надприбутки та ще більше розширить свій вплив на сучасний світ, повідомляє видання CNBC.

Зокрема, видання посилається на певний документ, який ще у 2018 році отримали топменеджери Facebook: мова йде про презентацію концепції метавсесвіту, автором якої став тодішній керівник проєкту Oculus (один із проєктів Facebook) Джейсон Рубін. Ідеї Рубіна, викладені в документі, дещо шокують: зокрема, автор пропонував якнайшвидше створити повноцінний метавсесвіт для того, щоб буквально "вибити" з даної сфери конкурентів. Сам же метавсесвіт, на думку Рубіна, має поглинати більшу частину часу користувачів та, зрештою, практично підмінити собою звичну реальність.

"Давайте не будуватимемо метасвіт із метою допомогти іншим платформам накопичувати й утримувати споживачів...Давайте збудуємо метавсесвіт, щоб вони взагалі не займалися бізнесом віртуальної реальності", - йдеться у документі.

Надприбутки компанії-власниці метавсесвіту гарантували б декілька чинників: по-перше, для доступу у віртуальну реальність користувачам знадобилися б відповідні гаджети, виробництвом яких займалася б, звісно, та ж компанія. По-друге, віртуальна реальність мала бути насиченою рекламою статусних віртуальних товарів, послуг та розваг, отримати доступ до яких користувачі могли б за реальні гроші. Реальний світ при цьому в документі презирливо називається "м'ясним всесвітом", від якого користувачі із задоволенням тікатимуть у віртуальну реальність.

Судячи з останніх дій Марка Цукерберга, більшість з цих ідей була схвалена та підтримана керівництвом компанії. Сам Джейсон Рубін досі працює Meta та підтверджує достовірність документу - щоправда, в одному з недавніх інтерв'ю він заявив, що Meta відмовилася монополістичного підходу до метавсесвіту та планує зробити його відкритим для інших компаній. А Марк Цукерберг тим часом заявляє, метавсесвіт стане новим досягненням цифрових технологій, якому знадобиться всього 5-10 років, щоб завоювати популярність.

Нагадаємо, внутрішні документи Facebook потрапили в ЗМІ та викрили глобальні проблеми в компанії.

Нагадаємо, голова корпорації Facebook Марк Цукерберг став відповідачем у справі про витік особистих даних із соцмережі, який стався ще у 2018 році.

Нагадаємо, компанія Марка Цукерберга Facebook змінює назву та буде називатися Meta.