Наміри облгазів підняти тариф на розподіл блакитного палива в 4 рази не будуть схвалені НКРЕКП

У Нацкомісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг спростували інформацію про те, що з 1 січня 2022 року тарифи на розподіл природного газу можуть збільшитись в декілька разів. При цьому в НКРЕКП нагадали, що жоден проєкт розрахунків, який передбачає підвищення тарифів, не може бути затверджений без попереднього розгляду Нацкомісією, яка дає "добро" на подібні дії лише з огляду на інтереси всіх учасників ринку і, головне, з огляду на інтереси споживачів. Відповідна інформація була опублікована пресслужбою відомства.

"Наміри окремих операторів газорозподільчих мереж (облгазів) надзвичайно суттєво підвищити тарифи на розподіл природного газу не означають, що такі наміри можуть бути реалізовані", - відзначили в Нацкомісії.

Враховуючи, що традиційно перегляд абонплати за газ відбувається в грудні, в НКРЕКП пояснили, що поки що жодних проєктів підвищення тарифу Нацкомісія не розглядала та не затверджувала. При цьому навіть в тому випадку, якщо абонплата за газ з 1 січня все-таки зросте, підвищення тарифу не буде настільки значним, як це планують деякі облгази, оскільки навіть гіпотетичне корегування тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік в середньому по Україні не має перевищувати рамки інфляційних процесів.

"НКРЕКП затверджує не бажані тарифи і не наміри окремих компаній, а виключно економічно обґрунтовані тарифи", - додали в НКРЕКП.

Варто зауважити, що наприкінці жовтня в ЗМІ з'явилась інформація про те, що ряд облгазів - зокрема, мова йде про "Луганськгаз", "Уманьгаз", "Одесагаз", "Київгаз" та "Київоблгаз" - збираються підвищити абонплату з, в середньому, 1,5-1,7 гривні до майже 9 гривень з огляду на зростання зарплат співробітникам і витрат загалом. З огляду на це в НКРЕКП обіцяють уважно проаналізувати проєкти підвищення "на предмет маніпуляцій" та винести по цьому питанню обґрунтоване рішення.

"Досвід минулих років свідчить, що тарифи на розподіл природного газу затверджуються у розмірах, які значно нижче, ніж попередньо розраховані операторами газорозподільчих мереж (облгазів). Немає підстав сумніватися, що так буде і в цьому році", - резюмували у НКРЕКП.

Нагадаємо, економіст пояснив, чому фіксована ціна на газ не захистить українців від високих цін на товари та послуги.

Нагадаємо, норвезький гігант газовидобувної промисловості заявив про збільшення експорту природного газу до Європи.

Нагадаємо, очільник МЗС Дмитро Кулеба розповів, якими будуть дії України в разі перекриття Росією подачі газу.