Україна розглядає створення водневого коридору з Німеччиною, Чехією та Словаччиною

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що виробництво та постачання водню в Європу є пріоритетним напрямком для України. Про це голова українського Уряду заявив під час інтерв'ю handelsblatt, розміщено на урядовому порталі.

Постачання водню, по трубопроводу «Дружба» активно обговорюється з Євросоюзом. Виробництво Н2 може стати шансом та вагомим сектором економіки України, зазначив Шмигаль.

Прем'єр-міністр підкреслив, що технічно можливо транспортування водню по оновленому газопроводу. Потрібно його перевірити та герметизувати.

В Україні вже працює ініціативна група, яка представлена операторами зі Словаччини ,України, Чехії та Німеччини.

Фахівці працюють над пілотним проєктами «сонце-водень-аміак» як та «вітер- водень-аміак». Фахівці пропонують масштабування проєкту зі ста МВт на першому етапі до 300 600 МВт на 2-3 стадіях проєкту потужностями електролізерів 150 і 300 МВт відповідно. Група розглядає можливості технічної реалізації створення Центрально-Європейського водневого коридору для транспортування чистого водню в обсязі до 120 ГВт-год на день.

Директор інституту відновлюваної енергетики НАН України Степан Кудря вважає, що за умов сприятливої держполітики наша країна може виробляти мільярд кубометрів відновлюваного водню до 2030 року, а до 2040 року цей показник може зрости до 5 мільярдів кубометрів.

Зазначають, що з воднем Україна працює понад 100 років та в нас багато можливостей для впровадження водневих технологій в металургії, транспорті, енергетиці, та харчовій промисловості.

Якщо Україна буде пропонувати «зелений водень» на заміну дизеля, природного газу, опалення і вугілля в металургії, Європі можна буде позбавитися від російської «газової голки», а це дасть нам більше зближення з ЄС та прискорить інтеграцію.

У Німеччині вже їздять сміттєвози переобладнані під «зелений водень». На автомобілі зазначено що він «не є курцем» тобто машина працює на водні та не забруднює повітря.

Сміттєвіз. Фото: скріншот YouTube

Важливо зазначити що до 2050 року, коли буде досягнуто вуглецевої нейтральності через забруднення повітря СО2, саме водень стане трендом не лише у Європі, а й у всьому світі.

За словами Шмигаля трубопровід "Дружба" міг би зіграти важливу роль в Зеленій енергетиці для розвитку міжнародних відносин та для економічного росту країни. До 2030 року, за словами прем’єра, в Україні буде спрямовано приблизно чотирнадцять мільярдів гривень внутрішніх інвестицій.

Чи справді подешевшає тариф на електроенергію, і яким «боком» це вилізе для українців, які все одно платитимуть за ринковими цінами.

Як працюватимуть кордони, якщо Україну викреслять з «білого» списку в ЄС.

Зеленський у США зустрівся з головою Microsoft Бредом Смітом, про що говорили?