Президент провів зустріч з еміром Катару та домовився про блакитне паливо

Міжнародні конференції це не лише змога заявити про себе, але й великі можливості для таких країн як наша провести цікаві та вигідні зустрічі з представниками інших країн.

У кулуарах Конференції відбуваються зустрічі міжнародних представників. Однією з таких стала зустріч Володимира Зеленського з Таміном бін Хамад Аль Тані, Еміром Катару. Про це йдеться у повідомленні на сайті Офісу Президента.

Як відомо, у Швейцарії цими днями відбувається кліматична Конференція ООН - СОР26. У рамках якої виступають представники різних країн. Вони доповідають про результати, яких вдалося досягнути за п’ять років після Паризької угоди.

У повідомленні йдеться, що темою зустрічі стала двостороння торгівля та шляхи для реалізації попередніх домовленостей. Як відомо, президент України відвідував Катар у квітні 2021 року, та мав плідні зустрічі, на яких було домовлено про співпрацю двох країн у продовольчій та інвестиційних сферах.

Однак цього разу темою для обговорення стали поставки скрапленого газу до нашої країни. Зеленський зазначив, що головне завдання – активізувати торгівлю між країнами.

"Одним з головних наших спільних завдань є активізація торговельно-економічної співпраці".

Зазначимо, що газ з Катару є темою для обговорень ще з 2012 року. Про ймовірність постачання скрапленого блакитного палива заявляв ще Микола Азаров, який був на той час прем’єр-міністром України. У 2018 році Петро Порошенко також заявляв, що Катар може постачати в нашу країну свій газ, проте віз і досі там.

А от експерти енергетичного ринку України зазначають, що за умови інвестицій, за 5-7 років, Україна може повністю перейти на свій газ, та не купувати його ні у Катару, ні у Росії, ні покладатися на транзит.

Геннадій Рябцев, експерт енергоринку впевнений, що переорієнтація ГТС на внутрішні потреби дозволить забезпечувати потреби українців та підприємства. Він радить:

"Необхідно забути про те, що ми можемо укладати якісь додаткові угоди з державою-агресором та "Газпромом", який неодноразово показував, що вважає за краще вести свою політику з позиції сили".

Рябцев вважає, що «необхідно забути про всілякі транзитні потенціали України». Подачки з боку РФ слід забувати та зосередитися на забезпеченні споживачів своїми ресурсами.

Рябцев наголошує на поставки газу не з російськими, а іншими газовими компаніями. Він зазначив, що за умови інвестицій, Україна зможе розвинути свій потенціал та покрити той дефіцит газу, який необхідний для підприємств та населення країни.

Газ в України може різко подорожчати, чи зможуть функціонувати підприємства.

Ціна газу на європейських ринках обвалилася та потягла за собою зниження ціни на блакитне паливо в Україні.

Нафтогаз почав видобувати газ з нової свердловини.