Через погіршення ситуації з коронавірусом уряд впроваджує жорсткіші правила

Кабінет міністрів України видав постанову, яка набуває чинності з 8 листопада. Вона стосується обов’язкових щеплень для працівників які було визначено МОЗ, обов’язковими до щеплення.

Ті українці, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою, мають щепитися, інакше, згідно з постановою Кабміну №1236, вони будуть відсторонятися від роботи.

Керівників держорганів, організацій та підприємств зобов’язали забезпечити контролем за щепленнями:

"Керівникам держорганів, підприємств, установ та організацій забезпечити контроль за проведенням обов’язкових щеплень та відсторонення від роботи які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень.

У постанові спираються на норму законів України. Зокрема частини другої статті дванадцятої «Про працю», та частини третьої статті п’ятої «Про державну службу».

Виключенням можуть бути лише громадяни, які мають абсолютні протипоказання до профілактичних щеплень. Про це слід надати медичний висновок, де вказані протипоказання до COVID-вакцинації, виданий закладом охорони здоров’я.

Також передбачено, що у разі відсторонення від роботи, заробітна плата не згідного вакцинуватися не зберігається, як і страховий стаж. Українцям, які не бажають щеплюватне буде нараховуватися пенсійний стаж на час дії карантину.

У МОЗ раніше визначили низку організацій та установ, працівники яких мають бути обов’язково щепленими проти коронавірусу.

У перелік до обов’язкової вакцинації увійшли представники центральних органів виконкомів, та їх терорганів, місцевих держадміністрацій та їхніх департаментів, закладів освіти у тому числі дошкільної та позашкільної освіти та наукових установ, незалежно від форми власності.

Нагадаємо, у червоних зонах діють обмеження на відвідування закладів харчування, готелів, ТРЦ, закладів соцзахисту, спортзалів та фітнес-центрів, а також обмеження на проведення масових заходів. У всі ці місця можна потрапити лише з негативним ПЛР-тестом на коронавірус або COVID-сертифікатом чи довідкою про одужання від інфекційної хвороби.

Цікаво, що у деяких містах, зокрема у Києві місцева влада впровадила проїзд у міському транспорті також з "зеленим" сертифікатом.

Зазначимо, що за даними МОЗ від 2 листопада, за минулу добу в Україні було виявлено понад 19 тисяч інфікованих. Значно збільшилася кількість смертей - 700. Одужали понад 12 500 українців.

Українські школярі будуть вчитися дистанційно, у разі, якщо педагоги не вакцинуються у 100% складі від коронавірусу.

Через пандемію та енергокризу в Україні знизиться економічне зростання.

Чи впровадять в Україні бустерну вакцинацію.