На Кабінет міністрів чекає чергова кадрова ротація, в результаті якої чотири міністерства отримають нових керівників

В четвер, 4 листопада, чотири міністерства отримають нових керівників: мова йде про Міністерства оборони, стратегічної промисловості, економіки та тимчасово окупованих територій. З кандидатурами у парламентській монобільшості вже визначилися - так, за словами нардепа від фракції "Слуга народу" Олександра Качури, новим міністром оборони стане Олексій Рєзніков, МінТОТ очолить Ірина Верещук, міністром з питань стратегічних галузей промисловості призначать Павла Рябікіна, Міністерство економіки очолить Юлія Свириденко.

Примітно, що у двох випадках мова йде не про призначення "нових облич", а про звичайну кадрову ротацію: зокрема, потенційний новий очільник Міноборони Олексій Рєзніков донедавна обіймав посаду міністра реінтеграції тимчасово окупованих категорій (пост, який тепер має зайняти нардепка від "Слуги народу" Ірина Верещук), проте 1 листопада написав заяву на звільнення.

Що ж до Юлії Свириденко, якій пророкують пост міністра економіки, то донедавна вона працювала на посаді заступниці керівника Офісу президента. Не "з вулиці" прийшов і Павло Рябікін, якому для того, щоб очолити Міністерство стратегічної промисловості, доведеться залишити пост керівника Державної митної служби.

Варто відзначити, що раніше заяву на звільнення написав віцепрем'єр та міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, оскільки під його керівництвом відомство не може своєчасно виконати рішення РНБО "Про стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України", яке було запроваджено президентом України Володимиром Зеленським 20 серпня.

Перестановки та нові призначення в уряді не стали несподіванкою, оскільки про можливу заміну керівників кількох міністерств мова почала вестися ще в серпні. Подібна кадрова політика взагалі характерна для обох урядів президента Володимира Зеленського, втім, за даними видання "Українська правда", остання кадрова ротація має характерну особливість: в "Слузі народу" впевнено просувають на посади в Кабміні депутатів від монобільшості, мотивуючи це бажанням завести до Верховної Ради нових депутатів.

"Ми хочемо просувати в уряд наших депутатів, голів комітетів. А на їхнє місце щоб заходили наступні списочники. Так ми і виростимо своїх депутатів, проженемо найкращих через уряд, і більше людей обкатаємо в Раді", – пояснив в коментарі виданню один із керівників фракції "Слуга народу".

Нагадаємо, у Верховній Раді може з'явитись законопроєкт про обов'язкову психіатричну експертизу для кандидатів в депутати.

Нагадаємо, Верховна Рада відкликала Дмитра Разумкова з посади спікера парламенту.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила "антиолігархічний закон" із юридичними помилками, суперечливими правками та порушенням регламенту.