Величезні об'єми льоду на поверхні Марса в майбутньому можуть стати цінною сировиною для видобутку водню

Висадка людини на Марс і подальша колонізація Червоної планети стають дедалі ближчими з кожним роком, тож науковці уже зараз створюють сміливі проєкти освоєння "дивного нового світу". Звісно, теорії, згідно з якими Марс стане резервною домівкою для людства в тому випадку, якщо Земля зробиться непридатною для життя, лякають, тож вчені здебільшого задумуються над тим, яку роль Марс може зіграти в "космічній економіці". І роль ця може стати неочікувано великою: так, професор кафедри цивільної та екологічної інженерії університету Лоуелл (Массачусетс, США) Михаїл Шубов вважає, що Марс ідеально підходить для видобутку водню - цінного елементу, який знадобиться людству в той момент, коли воно буде готово активніше освоювати космос.

Не зважаючи на те, що водню в Сонячній системі достатньо - зокрема, майже невичерпними джерелами елементу є Юпітер та, власне, саме Сонце - найлегше видобувати його саме на Марсі, адже дослідницькі місії виявили понад 5 мільйонів кубічних кілометрів льоду на його поверхні. Далі все просто: майбутні колоністи використовуватимуть лід для забезпечення поселень водою, а залишок піде саме на виробництво водню.

Втім, наразі план Шубова занадто футуристичний: річ у тім, що для видобутку водню на Марсі планета має бути хоча б частково колонізована. Щонайменше 10 тисяч нових жителів, техніка та джерела енергії для видобутку водню з води, спеціальна інфраструктура для його відправки за межі планети та наявність баз у Сонячній системі, для діяльності яких потрібен був би водень у великій кількості - про все це поки що залишається лише мріяти.

Хай там як, але задум науковця досить цікавий та може стати відправною точкою для вчених недалекого майбутнього, яким доведеться працювати над проєктами, що кардинально змінять економіку Сонячної системи.

Нагадаємо, дослідники сподіваються знайти на Місяці кригу, яка стане основою для ракетного палива.

Нагадаємо, NASA успішно тестує на Марсі дрон-гелікоптер Ingenuity, який здатен працювати у складних "неземних" умовах.

Нагадаємо, група експертів розробила план побудови першого марсіанського мегаполіса на 250 тисяч жителів.