Міноборони України зацікавлене в отриманні ракет Brimstone Sea Spear, які розробляє британська компанія

На озброєння ЗСУ з часом можуть поступити ракети Brimstone Sea Spear, які розробляються британською компанією MBDA UK. Станеться це не найближчим часом, але в Міністерстві оборони України підтвердили інформацію про те, що відомство зацікавлене в купівлі такого виду зброї, повідомляє Укрінформ із посиланням на Департаменті військово-технічної політики МО.

"Британською компанією MBDA UK розробляється нова ракета Brimstone Sea Spear, яка у майбутньому, у тому числі, може бути поставлена в Україну для забезпечення потреб Збройних сил України", - пояснили у відомстві.

Варто відзначити, що досі Сполучене Королівство не постачало зброю Україні, втім, зараз мова може йти про співробітництво в рамках Меморандуму про реалізацію проєктів морського партнерства, підписаного між країнами у 2021 році.

Зокрема, Меморандум передбачає, що Великобританія передасть Україні два мінні тральники, технологію будівництва кораблів так званого "москітного флоту", а також ракетне озброєння. Крім того, документ передбачає, що Великобританія надасть Україні кредит на посилення військово-морського флоту у розмірі 2,5 мільярда фунтів стерлінгів - за словами Вадима Пристайко, посла України у Сполученому Королівстві, частина цих коштів може бути витрачена саме на придбання ракетного озброєння: ракет класу "земля-земля", які будуть розміщені на суднах, що перебувають на озброєнні українських ВМС.

Примітно, що про можливість продажу Україні ракет Brimstone Sea Spear повідомляє також британська преса: зокрема, видання The Times зазначає, що вірогідність посилення збройної агресії з боку Росії найближчим часом загострилася на тлі "газової кризи", яка охопила Європу. Відповідно, повідомляє The Times, Україні вкрай необхідне кероване ракетне озброєння, яке допомогло б стримати військову агресію Кремля.

Довідково: ракета Brimstone, розроблена міжнародним консорціумом MBDA UK для збройних сил Великої Британії. Оснащується активною радіолокаційною головкою самонаведення (є також можливість лазерного наведення), що дозволяє з великою точністю вражати рухомі цілі.

Нагадаємо, Україна в кредит придбає ракетну зброю та військові кораблі у Великобританії.

Нагадаємо, Збройні сили України потрапили в топ-25 найсильніших армій світу та в першу десятку - серед армій Європи.

Нагадаємо, "Укроборонпром" провів державні випробування модернізованої ракетної системи залпового вогню "Вільха-М".