Газ впав в ціні в Європі та Україні

Ціни на газ у Європі різко знизились, обвалившись на 58%. Про це свідчать дані на біржі ICE Futures. За тиждень газ втратив третину своєї вартості. З максимуму в 1950 доларів знизився до 800 доларів за тисячу кубометрів.

Українські приватні газопостачальники вперше знизили ціну на річний тариф, а деякі компанії вперше зменшили вартість палива для населення від початку дії балансуючої групи Нафтогазу.

Нагадаємо, після того, як ціни на газ різко зросли, українська влада зафіксувала вартість газу для населення. Ціна склала 6,99 грн за кубометр.

У той час було вирішено впровадити річний тариф на газ. За умовами тарифу на рік постачальники могли отримати від Нафтогазу контракт з фіксованою ціною.

Цікаво й те, що з початку дії балансуючої групи, газопостачальників поставили у різні умови, і найвигідгніші ціни отримали лише дві компаніїї Нафтогаз та Йе енергія Дмитра Фірташа.

Пів року пішло на розв’язання цього дисбалансу, але врешті усі постачальники, які увійшли до балансуючої групи, отримали можливість купувати газ за однаковою ціною: 7,42 грн за куб м. Контракти діятимуть до травня.

За умовами річного тарифу, ціна на газ не мала підвищуватися впродовж опалювального сезону, а от знижуватися могла. Тому як тільки ціна на світових ринках впали, газопостачальні компанії знизили ціни на листопад.

Компанія ETG запропонувала найвигіднішу ціну у 7,79 грн за кубометр. Компанія Neogas запропонувала газ за ціною 7,8 грн за куб, Евода трейд за 7,88, а Черкасигаз збут та Уманьгаз збут – 7,89 грн за кубометр.

Нафтогаз ціну на газ не змінював. У багатьох компаній ціна коливається між позначками 7,98 - 13,5 грн за кубічний метр блакитного палива.

Цікаво те, що Кабмін змусив Нафтогаз знизити ціну для користувачів ПОН. У жовтні ті, хто лишився без газопостачальника змушені були платити Нафтогазу за ціною у 16,56 грн за куб.

Постачальник останньої надії, ПОН в Україні стала компанія Нафтогаз. Це своєрідна страховка при банкурстві газопостачальних компаній для українців. За даними Нафтогазу, серед користувачів ПОН опинилося понад 600 тисяч українців.

Уряд дозволив побутовим споживачам, що користуються послугами постачальника останньої надії, з 1 жовтня по 30 листопада 2021 року платити йому за кубометр газу 7,96 грн з ПДВ.

При цьому ціна на газ для бюджетних установ, закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності не змінилася і становитиме 16,8 грн за куб м з ПДВ.

Варто також зазначити, що за даними Української енергетичної біржі, 29 жовтня компанії "Нафтогаз Трейдинг" закупили газ за ціною 28 000 гривень за тисячу кубів.

Таким чином, відносно минулого тижня ціна на газ в Україні знизилася на чверть.

Цікаво, що Нафтогаз вважає, що заяви РФ про збільшення обсягів газу демонструють залежність Європи від рішень Газпрому. У своєму Facebook Нафто газ написа

«Росія навмисно «затримувала» експорт газу до Європи, аби німецький регулятор і Європейська Комісія були лояльніші і пришвидшили сертифікацію»

Норвезька газовидобувна компанія заявила про збільшення експорту природного газу до Європи.

ГТС України потужніша за "Північний потік-2", українці показали потужність газової мережі.

Українці підозрюють, що їм продають газ низької якості.