В Україні модернізували правила дорожнього руху, ввели нові знаки та розмітку

Про те, що на українських дорогах з’являться нові знаки та розмітка стало зрозуміло ще влітку, коли учасники дорожнього руху стали помічати нововведення, які встановлювали дорожні служби. Нова розмітка та знаки встановлювалися протягом тривалого часу, а стали чинними з 1 листопада. Про це нагадав Олексій Білошицький, перший заступник Начальника дорожньої поліції.

Нововведення стали необхідними через впровадження нових норм у Держстандарт, який було розроблено для відповідності Конвенції про дорожні знаки та сигнали.

Документація по якій розробляли правила — ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 2587:2021.

Дорожні знаки

Серед нововведень з'являться зони, які позначатимуть житлову зону, пішохідні та видозмінені початок та кінець населених пунктів.

Крім того, зміняться знаки зупинок та стоянок, заборона руху транспорту. Для електротранспорту нові ЕЗС (електрозаправка). Зовсім новими для України стануть платні дороги та знаки до них.

Розмітка

Нові види розмітки будуть позначати місця для паркування вздовж доріг, наближення до кільцевої дороги, в місцях частих аварій, та в місцях, де занадто пожвавлений рух. Також нова розмітка буде нанесена перед виходами з території шкіл.

Варто зазначити, що до вертикальної розмітки, до якої вже звикли водії, жовтого кольору приєднається жовто-червона.

У повідомленні Олексій Білошицький зазначає, що змін не відбулося у КУпАП. Тому відповідальність за порушення залишається такою як, а була раніше.

"Наголошу, що саме зміни не торкнулись, тож відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг залишається тою, що і була".

Значні зміни торкнуться велоінфраструктури.

Будуть впроваджені нові знаки для визначення велосмуги, велопереїзду, та нові правила для осіб з вадами зору.

Олексій Білошицький зазначає, що у нових правилах вказані чіткі правила та обоа’язки для велосипедистів та детально описано, як вони повинні діяти під час руху.

"Адміністративна відповідальність для велосипедистів залишається незмінною, а саме за ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин) КУпАП", - зазначив Білошицький.

Стало відомо як поліція буде заохочувати борців з порушниками правил дорожнього руху

Укрзалізниця ввела нові правила для пасажирів, як можна подорожувати поїздом.

В Україні збудують перший автобан: на що витратять бюджетні кошти.