НБУ склав інфляційний прогноз на кінець 2021 початок 2022 року

На початку 4 кварталу національний регулятор, НБУ, склав економічний прогноз на наступний рік, на тлі енергокризи та пандемії. Звіт розміщено на порталі Нацбанку.

За даними регулятора інфляція у жовтні досягла 11,0%, збільшившись з вересневих значень на 1,5%. Проте у прогнозі йдеться, що рівень інфляції знизиться до 9,6 % наприкінці року. До своєї ж цілі у 5% інфляція має прийти наприкінці 2022 року, про це повідомляє НБУ.

У регуляторі не змінюють показники економічного зростання, але попереджають про більш жорсткі монетарні умови. Оптимістичні прогнози фінансисти обґрунтовують підвищенням облікової ставки на 2,5 в.п. до 8,5%, та згортання антикризових заходів.

Очільник НБУ Кирило Шевченко зазначив, що Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 8,5% річних.

"Це рішення узгоджується зі зниженням інфляції до цілі 5% наприкінці наступного року відповідно до базового сценарію оновленого макроекономічного прогнозу".

На думку фахівців НБУ, ці дії у наступному році забезпечать перехід економіки країни до нейтральних умов.

"Економіка України у 2021–2023 роках зростатиме, але меншими темпами, ніж очікувалося раніше, через триваліший та суттєвіший вплив пандемії та негативні ефекти від різкого підвищення світових цін на енергоресурси", - зазначають у звіті.

Рекордні урожаї цього року та зниження карантинних обмежень поліпшить ситуацію у країні.

Україна демонструє рекордні урожаї зернових та зернобобових культур. Це значно поліпшить економіку, адже сільське господарство у окремі періоди забезпечувало до 30 % ВВП нашої країни. Аграрний сектор, за оцінками НБУ, під час енергетичної кризи виконує балансуючу роль, через стійкість до чинників, які призводять до енергопотрясінь.

"Урожай сприятиме зростанню ВВП у 2021 році до 0,8 в. п.", - зазначають у документі.

Також агросектор забезпечить "стабільні надходження експортної виручки".

Проте не все так оптимістично. Агросектор в Україні стикається з викликами, такими як вразливість до кліматичних умов, низькі інвестиції у галузь.

Енергокриза значно впливає на економіку нашої країни.

Світова ситуація, що склалася через зростання цін на всі енергоносії не могла обійти стороною нашу країну. Подорожчання газу, електроенергії та нафтопродуктів призвело до зростання інфляції.

Крім того, епідеміологічна ситуація також впливає на ріст економіки. Карантинні заходи призводять до зупинки підприємств та ускладнення зростання економіки.

Через згадані показники, у Нацбанку знизили рівень економічного росту з 3,8 до 3,1 відсотка.

"НБУ погіршив прогноз зростання економіки у 2021 році з 3,8% до 3,1%", - зазначили у НБУ.

Економіст розповів, чи зможе Україна подолати економічну кризу, що насувається, та які кроки слід зробити.

Коли українські пенсіонери зможуть отримувати пенсію в 4000 грн.

Українців перевірять на обґрунтованість соціальної допомоги для оплати комуналки.