Внутрішні документи Facebook потрапили в ЗМІ та викрили глобальні проблеми в компанії

Ось уже другий місяць поспіль Facebook знаходиться на вістрі скандалу, викликаного публікацією в ЗМІ сотень внутрішніх документів компанії, які зробила доступними для широкого загалу експрацівниця Facebook Френсіс Хауген. Колишня співробітниця, яка обіймала посаду менеджера з продукції близько трьох років, встигла зібрати чималу базу доказів, які свідчать про те, що в Facebook, попри декларовані компанією цінності, досить поблажливо ставляться до ворожнечі і насилля, які розповсюджуються за допомогою соцмережі в тому випадку, якщо це сприяє зростанню прибутків. Крім того, через ряд причин соцмережі, які належать компанії, погано модерують контент, що, своєю чергою, несе чималі загрози для користувачів.

Зі своєю доказовою базою пані Хауген вже звернулася в Конгрес США, а також в парламент Великобританії; водночас розбирати документи Facebook і публікувати розслідування за цими матеріалами взялися провідні світові ЗМІ, які вже охрестили скандал "The Facebook Papers".

Зокрема, розбір "брудної білизни" Facebook виявив низку кричущих фактів, які кидають тінь на репутацію компанії. Серед них, за даними ЗМІ:

  • документи, які свідчать про наявність у Вашінгтоні лобі, що просуває інтереси Facebook;
  • у Facebook не вистачає персоналу, який міг би якісно модерувати контент всіма 110 мовами, які представлені у соцмережі;
  • заради збереження сталої кількості користувачів Facebook "іде на поводу" у антидемократичних режимів, які вимагають застосовувати цензуру до дописів опозиційних сил (приклад - В'єтнам);
  • Facebook "пропускає" дописи, за допомогою яких здійснюється торгівля людьми;
  • компанія здатна піти на будь-які кроки заради того, щоб запобігти відтоку користувачів;
  • Facebook не може впоратися з так званими "дубльованими акаунтами", які заборонені правилами соцмережі (мова йде про численні випадки, коли одній і тій же особі можуть належати кілька акаунтів одночасно);
  • Facebook не користується популярністю у тінейджерів, які все рідше реєструються у соцмережі, нерідко мотивуючи своє рішення тим, що вона "нецікава" і "занадто негативна".

Своєю чергою власник Facebook Марк Цукерберг вже встиг заперечити всі звинувачення, назвавши їх "спробою обмовити компанію".

"Добросовісна критика допомагає нам стати краще. Але я вважаю, що те, що ми бачимо, - це скоординовані зусилля щодо вибіркового використання документів, які "витікали" з компанії, щоб намалювати хибну картину нашої компанії", - заявив він.

Варто також зазначити, що критика в ЗМІ наразі майже не вплинула на вартість акцій Facebook.

Нагадаємо, голова корпорації Facebook Марк Цукерберг став відповідачем у справі про витік особистих даних із соцмережі, який стався ще у 2018 році.

Нагадаємо, Facebook та Ray-Ban створили "розумні" сонцезахисні окуляри, які занепокоїли правозахисників.

Нагадаємо, компанія Марка Цукерберга Facebook змінює назву та буде називатися Meta.