Пенсії в Україні чи не найболючіше питання, про її зростання розповіла Марина Лазебна, очільниця Мінсоцполітики

Міністерство соціальної політики поступово та збільшує виплати українським пенсіонерам. Про чергові підвищення та доплати розповіла глава Мінсоцполітики марина Лазебна у інтерв’ю на UA:Перший.

За словами міністерки, з січня 2022 року, розмір середньомісячної пенсії збільшиться та становитиме чотири тисячі гривень. Варто одразу зазанчити, що в Україні пенсійні виплати коливаються від мінімальних у 1854 грн до середньостатистичної пенсії у суддів розміром у 82146 грн.

Найбільше пенсіонерів, 35,2 % від загальної кількості отримують пенсію. Від 2 до 3 тисяч грн. Що дає підстави Лазебній стверджувати, що пенсія різко зросте до 4 тисяч?

Річ у тім, що середній розмір пенсії, це не та пенсія яку отримують переважна більшість українців, а середнє арифметичне, між всіма 11 мільйонами пенсіонерів. І тими хто отримує найнижчу пенсію, і тими, хто отримає найвищу. Їх хоч і небагато, лише 4,3%, та чи не спотворюють вони реальну картину?

Марина Лазебна вважає, що завдяки реформам, які вона впроваджує, найгірші для українських пенсіонерів часи позаду.

Тому міністр з упевненістю заявляє, що вже від січня наступного 2022 року середній розмір пенсії зросте на 30% у порівнянні з січнем 2020 року, та становитиме 4 000 грн.

Марина Лазебна також підкреслила, що станом на 1 жовтня пенсіонерів, які отримують пенсію збільшилося на 60%, а тих, хто отримує пенсію від 4000 до 5000 - на 40%.

Очільниця соціального відомства зазначила, що в міністерстві ще є над чим працювати. Наприклад в Україні досі отримають надзвичайно низькі виплати люди з інвалідністю.

"Поки що мінімальна пенсія для них 2 200 грн", - зізналася Лазебна.

Варто зазначити, що на наступний рік в Мінсоцполітики запланували 12 разів підвищувати пенсійні виплати. Це, як і раніше, не будуть якісь особливо значні збільшення виплат, але їх буде багато.

У січні зростуть пенсії для ліквідаторів ЧАЕС з інвалідністю, їм проведуть плановий перерахунок. Буде підвищено коефіцієнт для жінок, які виходитимуть на пенсію за віком, народжені у 1962 році. Також запланована індексація, та впровадження програми 70+, завдяки якій громадянам, які досягли до 70-річного віку буде підвищена пенсія до 3000 грн, за умови виконання ними вимог до страхового стажу.

В Уряді планують по-новому стягувати штрафи.

В Україні можуть перевести годинники востаннє, чи вигідно українцям переходити на літній час.

В 2022 році на пенсію не зможуть вийти багато 60-річних українців, через вимоги до страхового стажу.