Фотосток Depositphotos перейшов у власність американської компанії, проте продовжить розвиватися під тією ж назвою

Український фотосток Depositphotos разом із низкою дочірніх структур опинився у власності американської кампанії VistaPrint: експерти вже встигли охрестити купівлю "найбільшою угодою в IT-сфері" за останні декілька років, адже нове придбання обійшлося американцям у 85 мільйонів доларів. Передаючи новим власникам 100% акцій, відходить від керування і засновник компанії Дмитро Сєргєєв, який одноосібно отримав від продажу щонайменше 47,9 мільйона доларів, повідомляє видання Forbes.

Разом із фотостоком, VistaPrint, яка надає широкий спектр послуг з дизайну та маркетингу, отримує у власність онлайн-редактор фото Crello. При цьому "у спадок" від Сєргєєва новий власник отримує також і частину нинішньої команди проєкту разом із керівником, Вадимом Нехаєм. Головний офіс при цьому залишиться в Україні; крім того, VistaPrint планують розвивати Depositphotos під тією ж назвою та розширити команду, запросивши на роботу українських фахівців.

А от онлайн-редактор Crello змінить свою назву на VistaCreate та стане частиною нового бренду Vista разом з VistaPrint, 99designs від Vista та Vista x Wix.

"Попри заробіток, моя особиста мотивація - дати команді і продуктові можливість не просто закріпитися на ринку, а й стати максимально конкурентним продуктом в дуже стислі строки, вийти в лідери ринку. Я вірю в те, що VistaPrint дасть команді Depositphotos та Crello необхідний поштовх. На мій погляд, це той самий академічний бізнес-сценарій, коли потрібно злитися з крупним гравцем, щоб виграти ринок. Якщо вчасно не ухвалити правильного рішення, вірогідність програти дуже велика", - прокоментував продаж компанії Дмитро Сєргєєв.

Примітно, що тепер уже ексвласник Depositphotos Group продає засновані ним компанії не вперше: така сама доля у 2009 році спіткала заснований Сєргєєвим файлообмінник DepositFiles (втім, сума продажу досі лишається невідомою). Відразу після продажу Сєргєєв створив фотосток Depositphotos, який у 2011 році отримав інвестиції розміром 3 мільйони доларів від ТМТ Investments, віддавши 27% акцій. За весь час існування компанія залучила 8 мільйонів доларів інвестицій.

Нагадаємо, Мінцифри запропонувало 21-річному українцю, який підробив мобільний додаток "Дія", працювати на державу.

Нагадаємо, Український фонд стартапів виділив десятку переможців чергового PITCH DAY, які розділять між собою державний грант у 350 тисяч доларів.

Нагадаємо, розробник з України створив пошуковик, який не дратує користувачів рекламою, не збирає їх приватні дані та завдяки цьому може стати конкурентом Google.