Марина Лазебна розповіла, як перевірятимуть отримувачів держдопомоги

Цього року, для отримувачів субсидій держава приготувала кілька разів «холодний душ». З травня розпочалася масова верифікація отримувачів субсидій. Про те, як будуть перевіряти субсидіантів цього опалювального періоду розповіла очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна.

Глава соціального відомства зазначила, що за будь-яких умов всі українці, які не можуть оплачувати комунальні послуги самотужки, можуть скористатися програмою субсидій для оплати комунальних послуг.

Вона зазначила, що субсидії почнуть нараховувати з 15 жовтня незалежно від того в якому регіоні коли пустять в квартири тепло.

Цікаво, що цього року з вуст чиновників Мінсоцполітики не раз була озвучена інформація, що отримувачів субсидій будуть перевіряти спеціальні перевіряльники. Вони будуть оцінювати житлові умови українців, які отримують державну допомогу, та вирішувати, чи правомірною є така допомога. За відмову впускати в житло таких перевіряючих, обіцяли відмовляти в субсидії.

Марина Лазебна розповіла, що українське законодавство передбачає, що домогосподарство не має сплачувати більш як 15% свого сукупного доходу.

"За статистикою минулого опалювального сезону субсидіанти віддавали за комуналку в середньому 11% свого доходу, решту сплачувала держава", - заявила Лазебна.

Щодо перевірок голова Мінсоцполітики зазначила, що такі перевірки Мінфін проводить із 2016 року. Він перевіряє субсидіантів за різними реєстрами і, якщо є невідповідності, робить запит до органів соцзахисту, щоб ті провели перевірку на місці.

"Статистика показує, що суттєві розбіжності виявляються лише в 7% рекомендацій Мінфіну за результатами таких перевірок. Люди знають, що зазначені ними відомості перевірятимуться, тож намагаються правильно заповнювати декларації", - підкреслила Лазебна.

Вона заявила, що до усіх субсидіантів перевіряючі ходити не будуть, а лише у разі необхідності.

Найчастіше, коли така перевірка необхідна, це коли людина придбала річ, яка коштує понад 50 тис грн та не зазначила це у декларації.

Марина Лазебна також розповіла про нововведення. Перевірки в цьому опалювальному сезоні буде займатися Національна соціальна сервісна служба. Проте у службі все буде автоматизовано до максимуму та застосовуватиметься ризикоорієнтований підхід.

Згідно з інформацією, яку надала міністерка, в Україні 2,5 мільйона домогосподарств отримують субсидію. Це люди, які можуть спокійно пережити цей опалювальний період за будь-яких обставин. Дорожчатимуть комунальні послуги або ні.

Крім того, нові заявки на субсидіарну допомогу надходять щомісяця. За словами Лазебної, найбільша кількість подавачів на субсидію буде у листопаді.

"Якщо людину буде включено до програми в листопаді або навіть у першій половині грудня, вона отримає субсидію від початку опалювального сезону", - зазначила Лазебна.

Отже, якщо українці заповнили правдиву декларацію, то хвилюватися щодо перевірок в них не має причини. А якщо намагалися показати не всю правду, тоді ймовірно її викриють перевіряючі органи, і від субсидії прийдеться відмовитися.

https://www.youtube.com/watch?v=NHa1Oc8g0us&t=44s

В Україні стало легше оформити дешевий кредит для ФОП.

У Мінсоцполітики збільшили соціальну норму споживання для субсидіальної допомоги, але тільки частково і для червоних карантинних зон.

В уряді планують по-новому нараховувати стягнення штрафів.