Амбітні плани щодо запуску супутника українського виробництва Січ-2-30 перенесені

На наступний рік перенесено запуск американської ракети-носія Falcon 9 компанії Ілона Маска зі супутником дистанційного зондування Землі "Січ-2-30".

На початку наступного року супутник буде виведений на орбіту. Про перенесення старту стало відомо на порталі SpaceX.

Виведення українського космічного апарату на орбіту мало відбутися у грудні цього року. Угоду було укладено між КБ "Південне" і компанією ISILaunch та проавансована українською стороною.

Космічний апарат дистанційного зондування Землі "Січ-2-30" має стати першим з угрупування українських супутників, яке передбачується створити до 2025 року.

Згідно з Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою на 2021-2025 роки, за найближчі 4 роки планується вивести на орбіту сім українських супутників.

Третій за період Незалежності космічний супутник «Січ-2-30» планувався до запуску в грудні. Для належного забезпечення функціонування космічного апарату Україна подала заявку щодо включення частотно-орбітального ресурсу для експлуатації «Січ-2-30» до Міжнародного довідкового регістру частот МСЕ на запланованих орбітах.

"Космічний апарат "Січ-2-30" складений і проходить випробування. Він буде готовий для відправки з пускового майданчика SpaceX", - зазначив голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай.

Технічні експерти Міжнародного союзу електрозв’язку перевірили заявку України на відповідність вимогам електромагнітної сумісності з наземними службами радіозв’язку. Позитивне рішення було опубліковано 19 жовтня 2021 року в Міжнародному інформаційному циркулярі частот №2957.

Голова ДКАУ Тафтай підкреслив, що для інтеграції України в Європейське космічне агентство (ЄКА) треба розвивати спільні проєкти та програми з європейськими партнерами. За його словами, "Січ-2-30" буде частиною однієї з таких програм на шляху вступу в ЄКА — Copernicus.

За даними голови комітету парламенту з економічного розвитку Дмитро Наталуха зазначив, що вартість контракту на запуск супутника увосьмеро нижче ніж була запланована.

"Ціна контракту один мільйон доларів, що є надзвичайно приємною для України ціною та у восьмеро нижчою за ту, яка була запланована від самого початку".

Востаннє Україна запускала супутник у 2011 році. Супутник пробув на орбіті 16 місяців. Січ-2-210 є модифікацією попередника.

Наразі Україна отримує інформацію з 21 супутника інших країн. Зокрема ЄС, ця інформація зазвичай платна. Запуск супутника дозволить зекономити чималі кошти.

"Це міліони доларів. Ми маємо розуміти ще один момент. Коли це наш супутник і ми не повинні платити за кожне фото, то ми зможемо отримувати стільки знимків, скільки нам потрібно. У потрібний час і потрібної частини нашої країни", - підкреслює Тафтай.

Це в першу чергу потрібно військовим, які хочуть мати бьільш точну інфйормацію про ситуацію в Криму, Чорному та Азовському морях, на кордонах з Росією та Білоруссю та на окупованих територіях.

Також картинка зверху дасть можливість проаналізувати екологічні проблеми.

Ілон Маск став найбагатшою людиною в історії.

Ера космічного туризму завершилась не розпочавшись.

NASA готується до запуску лазерного інтернету з космосу