У Єврокомісії запропонували законопроєкт, який зменшить кількість зарядних пристроїв у будинках європейців

Європейська комісія запропонувала впровадити єдиний стандарт для зарядних пристроїв. Єдина компанія, яка виступає проти даної ініціативи - Аpple. Про це пише портал APNews.

Законодавці європейського парламенту намагаються впровадити єдиний стандарт зарядки для всіх гаджетів вже понад 10 років. Вони обґрунтовують свої пропозиції зручністю та меншою завантаженістю для навколишнього середовища.

Apple чи не єдина компанія, яка пропонує інший зарядний пристрій та кабель lightning. Пристрої на базі Android використовують роз'єм USB-C та USB micro-B.

Депутати Єврокомісії в 19-му році провели ретельне дослідження де з'ясувалося, що половина проданих зарядних пристроїв мали роз'єм USB micro-B, 29 % користувалися USB-C. 21% користувалися зарядками lightning.

У компанії Apple раніше заявляли, що впровадження єдиних зарядних пристроїв призведе до великої кількості електронних відходів та буде гальмувати процес техновацій. Не дивно, що Apple проти, адже їм прийдеться не лише перероблювати телефон під нову зарядку, але й втрачати мільйони прибутків від продажу своїх індивідуальних зарядних пристроїв, які віднедавна продаються окремо від самого пристрою. Та ще й славляться своєю недовговічністю та дорожнечею.

Комісар ЄС з питань внутрішнього ринку Т'єррі Бретон заявив, ґаджети використовують зарядні пристрої і єдиний зарядний пристрій, який підходив би для всіх гаджетів влаштував би багатьох користувачів, а також ж зменшив кількість відходів.

В проєкті зазначено, що всі гаджети в тому числі телефони планшети і цифрові фотоапарати портативні приставки гарнітури та навушники які продаватиметься у Євросоюзі будуть з портами для зарядки USB-C.

Трохи даних по компанії Apple. За даними Strategy Analytics за продаж зарядних пристроїв, компанія отримує додатковий мільярд доларів. У 2022 році, якщо продажу Apple складуть 160 млн штук, а понад 70% смартфонів будуть без зарядних пристроїв, при сценарії в 65% отримає прибуток від продажу зарядок в 1.9 млрд доларів (до сплати податків, що також варто враховувати).

Apple показала хороший дохід за квартал, збільшившись на 16% і поставивши приблизно 9,6 млн iPhone в Європу в другому кварталі 2021 року за даними 9to5mac. Лінійка iPhone 12 продовжує знаходити відгук у лояльних шанувальників Apple, яким не вистачило часу замінити свої застарілі моделі 4G.

При чому, якщо Apple прийдеться модернізувати свої телефони під нові вимоги ЄС, то прийдеться перероблювати й сам телефон і зарядку до нього, що також відіб’ється на втратах компанії.

Нещодавно Міноборони Литви застерегло користуватися смартфонами Xiaomi, які обладнані небезпечною функцією, якою можна керувати дистанційно.

Чи закриють кордони в ЄС для українців, якщо погіршиться ситуація з COVID-19.

Мінцифри, працює над розробкою проєкту, у якому українців «порахують» у співпраці з відомим американським техногігантом Apple.