Мінцифри запропонувало 21-річному українцю, який підробив мобільний додаток "Дія", працювати на державу

21-річний юнак із Запоріжжя, який підробив застосунок "Дія" та продавав фейкові копії усім охочим через соціальні мережі, тепер працюватиме на Міністерство цифрової трансформації. Для початку, талановитого правопорушника познайомили з головою відомства Михайлом Федоровим та умовили попрацювати над створенням соціальної реклами. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив заступник голови МВС Євген Єнін.

"Ми в МВС орієнтовані будувати сервіс, а не каральний орган. І от сьогоднішня історія, як на мене, чудовий приклад. Кіберполіція швидко знайшла хакера-самоучку, який нещодавно створив фейкову "Дію". Так само швидко ми познайомили його з Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим. Хлопцю запропонували спокутати свою провину і постажуватися в Міністерстві", - заявив заступник міністра.

Втім, суду хакер все одно не уникне - за словами Єніна, хлопець буде відповідати перед законом згідно зі статтею 358 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання у вигляді до 6 років ув'язнення за підроблення документів.

Своєю чергою, голова Мінцифри Михайло Федоров високо оцінив здібності правопорушника, відзначивши, що юнак знається на програмуванні та володіє навичками роботи з векторним онлайн-сервісом розробки інтерфейсів Figma. Саме тому, на думку Федорова, хлопець має спокутувати свою провину роботою над соціально значущими проєктами.

"Одні з перших задач - зробити багато різного дизайну соціальної реклами з кампаніями за вакцинацію та проти вживання молоддю алкоголю. Плануємо їх потім запускати. Призначимо в Мінцифри куратора, який буде контролювати роботу. Спробуємо спрямувати його здібності в потрібне річище", - наголосив Федоров.

Примітно, що фейкову "Дію" порушник продавав, рекламуючи підробний застосунок як такий, з допомогою якого неповнолітні можуть вільно купувати алкогольну та тютюнову продукцію, підставивши в застосунку відповідні паспортні дані. Крім того, користувачі додатку, купуючи його всього за 100 гривень, могли підробити в ньому практично будь-який документ - включно із сертифікатом про вакцинацію від COVID-19. Через це правоохоронцям, крім блокування усіх каналів розповсюдження фейкового додатка, довелось терміново шукати осіб, які вже його придбали - їхнім діям також буде надана правова кваліфікація.

Нагадаємо, Український фонд стартапів виділив десятку переможців чергового PITCH DAY, які розділять між собою державний грант у 350 тисяч доларів.

Нагадаємо, розробник з України створив пошуковик, який не дратує користувачів рекламою, не збирає їх приватні дані та завдяки цьому може стати конкурентом Google.

Нагадаємо, в Лас-Вегасі стартує виставка Consumer electronics show, на яку вирушать 8 стартап-команд з України.