Уряд запропонував нові правила для надання соціальних послуг самотнім людям

Тепер, щоб отримати соціальну послугу, українцям, які опинились у складних життєвих умовах, необхідно надати відомості про доходи сім’ї. Якщо доходи не перевищують визначений рівень, то допомога буде надаватися безкоштовно, якщо ж перевищують, то можлива частково платна або повністю платна соцпослуга. Про нові правила з надання соціальних послуг розповів Денис Шмигаль на засіданні Уряду 28 жовтня.

У Мінсоцполітики, де розробили проєкт заявили, що він має чіткіші правила та вдосконалює чинний документ щодо соцдопомоги.

Також у документі окремо запроваджується механізм виявлення осіб, які потребують допомоги.

Соціальною послугою спеціалістів з догляду безкоштовно можуть скористатися сім’ї чій середньомісячний сукупний дохід менш як 2 прожиткових мінімумів.

З частковою оплатою – при середньомісячному доході від 2 до 4 прожиткових мінімумів. Повну оплату слід заплатити тим, у кого середньомісячний дохід від 4 прожиткових мінімумів.

Крім того, доплачувати прийдеться й тим громадянам, які потребують понаднормові обсяги соцпослуги.

Вартість соціальних послуг встановлюється на підставі тарифів, розрахованих відповідно до Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги. Тарифи розраховуються Територіальними центрами і можуть відрізнятися від міста або району.

Незалежно від доходу соцпослуги надаються безкоштовно кільком категоріям українців.

Тим, хто став жертвою торгівлі людьми, хто став жертвою домашнього насильства, діти з інвалідністю та особи з інвалідністю І групи, діти-сироти та діти, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років.

Також безоплатно надається допомога сім'ям опікунів, піклувальників, прийомним сім'ям, дитячим будинкам сімейного типу.

Серед нововведень – можливість подати заявку в електронному вигляді, затверджену цифровим підписом.

Через брак регулювання раніше осіб, які потребували допомоги соцпрацівників виявляли самі соцпрацівники, а у деяких терцентрах «знайти» особу, за якою слід доглядати та надавати їй послугу була обов’язковою умовою, та за відсутності «знахідок» заробітна плата не виплачувалася у повному обсязі.

Тепер виявляти осіб, які потребують соцпослуг будуть місцеві органи виконавчої влади, центри соцслужб, спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, заклади охорони здоров'я, підрозділи Національної поліції, підприємства, установи, організації, ФОПи та фізособи, які надають соцпослуги з догляду без підприємницької діяльності.

Отримувати соцпослуги можуть особи, які перебувають у складних життєвих обставинах або ситуаціях, що загрожують їх життю чи здоров'ю.

Залежно від потреб підопічного та встановленої групи рухової активності соцпрацівники складають індивідуальний план надання соціальної послуги. Потім між підопічним та терцентром укладається договір, у якому прописуються утримання та обсяг послуги, періодичність її надання, інші умови.

Територіальні центри надають такі послуги, як приготування їжі, прибирання, доставка їжі та продуктів. Також соцпрацівники можуть викликати лікаря, купити медикаменти, оформити документи на отримання субсидії та ЖКП.

https://www.youtube.com/watch?v=iZ3BMkZ511Y

В Україні зріс попит на дешеві кредити для ФОПів.

У Мінсоцполітики збільшили соціальну норму споживання для виплат субсидіальної допомоги у червоних зонах.

В уряді планують по-новому нараховувати штрафи.