У Нафтогазі повідомили про нову свердловину з газом

Нафтогаз повідомив втішну новину, про нову свердловину, яку розробляли впродовж п’яти місяців. На сторінці компанії у Twitter з’явилося відео з демонстрацією дебіту газу зі свердловини.

Дебіт газу — це обсяг його витікання назовні та обсяги який може давати газова свердловина.

"Нескінченно можна дивитися на три речі: як горить вогонь, як тече вода і як нова свердловина дає дебіт", - написали у повідомленні.

Також пояснили, що під час випробувань нової свердловини Яблунівського родовища був отриманий дебіт 365 тис. куб. м на добу. Свердловина знаходиться на Івано-Франківщині.

До знаходження та буріння свердловини були задіяні розробники з Полтавагазвидобування та УкрНДІгазу, буровики та промисловці.

Раніше ці пласти родовища з підвищеним пластовим тиском були недоступні та не задіяні у активній розробці. Глибина свердловини 5070 м.

"Застосування розчину на вуглеводневій основі при первинному розкритті продуктивних горизонтів та кріплення фільтром без цементування мінімізувало скін-ефект і дало такий великий початковий результат", - йдеться у повідомленні Нафтогазу.

Яблунівське родовище належить оператору Укргазвидобування, найбільша газовидобувна компанія, яка видобуває близько 73 % українського газу.

Варто сказати, що нові запаси газу у цьому родовищі становлять лише 0,48% від потреб українців. За даними Держстату, за рік Україна споживає понад 20 млрд кубометрів газу.

За підсумками вересня споживання газу в Україні впало на 21,7% і склало 1 216,3 млн кубометрів, свідчать дані Держстату.

Також нещодавно стало відомо, що компанія «Укргазвидобування» виграла електронний аукціон на придбання спеціального дозволу на користування надрами Південно-Русанівської площі. Вартість ділянки 304,6 млн грн.

"За попередньою оцінкою на ділянці є значні перспективи для розробки покладів газу", - зазначили у газодобувній компанії.

Очільник МЗС Дмитро Кулеба розповів, що буде робити Україна, якщо транзит газ зупиниться.

Скільки коштує газ для українців, тарифи дешеві, але не для всіх.

У світі різко дорожчає нафта, причина – дефіцит та посилення енергокризи.