Користувачів найбільшої у світі соціальної мережі Facebook збентежила новина про ребрендинг компанії

Одразу треба сказати, що Facebook залишиться Facebook, ніяких пертурбацій щодо назви соціальної мережі не відбудеться. А от компанія, яку очолює Марк Цукерберг, один з найбагатших людей світу, від 28 жовтня 2021 року буде називатися Meta. Про це стало відомо зі слів Цукерберга на презентації.

Meta не в сенсі українського слова "мета" ціль та щось у майбутньому, а мета, від грецької μετα-, що означає "після" або "поза межами" та є префіксом, що означає повніший або вищий, а також абстрагування та узагальненість.

Компанія буде випускати усі свої додатки та пристрої під новим брендом. Крім того, Meta буде працювати над новим проєктом віртуальної реальності розробляючи «метавсесвіт». Це віртуальний світ куди можуть вирушити 2 мільярди користувачів Facebook.

У своїй промові Марк Цукерберг пояснив що в майбутньому Meta буде допомагати людям об’єднатися, знаходити спільноти та розвивати бізнес, робити покупки та грати в ігри.

"Метавсесвіт буде виглядати як гібрид сучасного онлайн-соціального досвіду, який іноді розширюється в три виміри або проєктується у фізичний світ".

Тут варто зазначити, що не так давно Цукерберг став випускат окуляри віртуальної реальності Oculus, та став одним з основних виробників VR-гарнітур.

Метою ребрендингу стали нові додатки, продукція та інновації, які Цукерерг не хоче, щоб асоціювалися зі соцмережею. Попри те, очільник компанії зазначив, що назви додатків Facebook, Instagram, Messenger і WhatsApp не зміняться.

Також Цукерберг зазначив, що акції своєї нової компанії будуть торгуватися на біржах.

"Ми також маємо намір розпочати торгівлю за новим біржовим тикером, який ми зареєстрували, MVRS, 1 грудня", - розповів мільярдер.

Цукерберг заявив, що результати роботи Facebook Reality Labs почне оприлюднювати результати роботи вже цього кварталу.

Критики припускають, що рішення про перейменування компанії виникло після низки скандалів пов’язаних з соцмережею через свідчення колишніх працівників та витік конфіденційних даних.

Крім того, соцмережу звинувачують у тому, що її платформу було використано Росією під час виборів президента США у 2016 році.

Нещодавно у сенаті США виступила директорка глобального відділу безпеки Facebook, яка звітувала про шкідливий вплив додатку Instagram на дітей і підлітків.

Цікаво, що після гучної новини про ребрендинг, у користувачів Facebook виникла проблема з платформою. Як свідчать дані Downdetector, проблеми почалися з 19:00 28 жовтня, за київським часом і досягли піків о 3-4 годині ранку п'ятниці.

Користувачі скаржилися на помилку при завантаженні сторінки та те, що у них годинами не оновлюється стрічка новин. Ймовірно проблеми виникли через недостатню масштабованість. Адже новина про перейменування соцмережі призвела до посиленого інтересу користувачів.

Скандали чи новий маркетинговий хід? Чому Facеbook вирішив змінити назву.

Цукерберга хочуть притягнути до відповідальності, що загрожує мільярдеру.

Стало відомо, що Verizon та Amazon запустять 5G через супутники.